reklamı kapat

POPÜLER

Niantic, Pokemon Go’nun oyun sistemini değiştiriyor

Niantic, Pokemon Go’nun ani düşüşünü durdurmak için çabalıyor. Yılın belli günlerine özel sürprizlerin yanında oyunun sisteminde değişikliğe gidiliyor.

Kısa sürede yaz aylarının en popüler oyunu haline gelen Pokemon Go kullanıcıların ilgisini çekme çalışmalarına devam ediyor. Niantic başlangıçta oyuncuların taleplerini göz ardı ederek büyük bir hataya imza atmıştı. Bu yanlış karar kullanıcıların Pokemon Go’dan uzaklaşmasıyla sonuçlandı. Giderek değer kaybeden firma şimdi geç de olsa durumu toparlamaya çalışıyor.

Pokemon Go, Cadılar Bayramı ile oyuna özel günlerle bağlantılı sürprizler eklemeye başlamıştı. Bu etkinliklerin Şükran Günü ile devam edeceğini de geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Şimdi Niantic bu çalışmaları bir adım ileriye taşıyor. Oyunu devamlı oynayanlara günlük bonuslar kazanmaya başlayacak.

Örneğin günün ilk Pokemon’unu yakaladığınızda 500 XP ve 600 Stardust kazanılacak. Oyunu tüm hafta oynadığınızda 2000 XP ve 2400 Stardust elde etmiş olacaksınız. Böylece yakaladığınız Pokemon’ları geliştirmek çok daha kolay olacak. Tabii yenilikler bunlarla sınırlı değil. Pokestop ziyaretlerinin kazancı da 500 XP‘ye çıkıyor. Düzenli ziyaret haftanın sonunda 2000 XP daha getiriyor.

Oyuna eklenen tecrübe sistemi, özel günlere özgü bonuslar ve son olarak gelen bu güncelleme ile Pokemon Go mobil oyun alanında hayatta kalmaya çabalıyor. Siz Niantic‘in oyuna kattığı bu yenilikler hakkında ne düşünüyorsunuz?