reklamı kapat

POPÜLER

Beklenen Pokemon Go güncellemesinin detayları belli oldu

Yaz aylarında tüm gündemi meşgul eden Pokemon Go sonunda beklenen bir güncelleme ile oyuncuların karşısına çıkacak. Oyuna eklenecek yeni tecrübe sistemiyle nadir Pokemonları yakalamak zamanla kolaylaşacak.

Pokemon Go temmuz ayında piyasaya sürüldüğünden beri pek çok farklı sebeple gündeme geldi. Son olarak Amerika’da 70‘den fazla oyuncunun Federal Şikayet Komisyonu‘na başvurduğu ortaya çıkmıştı. Popüler oyun sonunda olumlu bir gelişmeyle karşımıza geliyor. Niantic tarafından yapılan açıklamaya göre Pokemon yakalama sisteminde oyuncuları memnun edecek bir değişikliğe gidilecek.

Oyun içinde bazı Pokemonlar sık sık karşımıza çıkarken, bir kısmını görme şansımız bile olmuyor. Şimdi bu dengesizliği giderecek bir tecrübe sistemi geliyor. Sıkça karşılaşılan bir Pokemon’u es geçmeyip yakalamakla elde ettiğimiz tecrübe artacak. Bu sayede belli bir noktadan sonra nadir Pokemonlar da karşımıza çıkacak. Bu tecrübe kazanılan madalyalarla ölçülecek. Belli bir Pokemon türünü istenen sıklıkta yakaladığımızda o türe özel bir madalya elde edeceğiz. Böylece bu tür ile bağlantılı nadir Pokemon‘u yakalayabileceğiz. Merakla beklenen bu güncellemenin ne zamandan itibaren kullanılabilir olacağı şimdilik bilinmiyor.