reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon GO yeniden App Store’un zirvesine yerleşmeyi başardı

Geçtiğimiz yaz aylarında piyasaya sürülen ve hızla zirveye yerleşen Pokemon GO daha sonra ciddi bir düşüş yaşamıştı. Son zamanlarda adından pek bahsetmediğimiz bu oyun şimdi yeniden App Store‘da bir numaraya yerleşmeyi başardı. Peki bu yükseliş nasıl sağlandı?

Pokemon GO yeni seneyle birlikte App Store’un zirvesindeki yerini kaybetmişti. Niantic kullanıcıların talep ettiği yenilikleri sağlama konusunda geç kaldığından bu gelişme oldukça doğal bir şekilde karşılanmıştı. Fakat durum Pokemon GO’nun yeni güncellemesiyle birlikte değişti. Yaz sonundan beri beklenen yenilik sonunda şubat ayında gerçekleştirildi. Oyuna ikinci jenerasyon Pokemon’lar dahil edildi. 80 yeni Pokemon‘un eklenmesiyle dinamiklerde ciddi bir değişiklik yaşandı. Böylece uzun süredir oyundan uzak kalan kullanıcılar da geri döndü. Elbette yenilikler bununla sınırlı kalmadı. Sorunlu olan gece haritası geliştirildi. Pokemon yakaladıktan sonra elde edilen kazanç artırıldı. Böylece Pokemon’lara evrim geçirtmek kolaylaştı. Tüm bunların etkisiyle Pokemon GO yeniden App Store’un zirvesine yerleşti.

App Store’daki popüler uygulamalar sekmesine bakıldığında Pokemon Go’nun Candy Crush ve Subway Surfers‘ı geride bıraktığını görüyoruz. Fakat oyun aynı başarıyı Google Play Store’da gösteremiyor. Yeniden gündeme gelmeyi başaran uygulama burada üçüncü sırada yer alıyor. İlk iki sırada ise Mobile Strike ve Game of War – Fire Age’ı görüyoruz.

Şimdi herkes Pokemon GO’nun bu yükselişi devamlı kılıp kılamayacağını merak ediyor. Eğer yakın zamanda uzun süredir talep edilen yenilikler kullanıma sunulursa, başarının yeniden sabitlenebileceği düşünülüyor. Ancak ilk çıktığı dönemdeki popülerliği yeniden elde etmesi pek mümkün görünmüyor.