reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon GO

11 telefonla durmaksızın Pokemon GO oynayan 70 yaşındaki dede

Geçtiğimiz yaz aylarında gelen büyük güncellemeyle beraber oyuncularının çoğuna yeniden kavuşan ve gelirini artıran Pokemon GO, sadece gençlerin değil 7’den 70’e herkesin oynadığı bir oyun olduğunu 70 yaşındaki oyuncusuyla kanıtlıyor.

Henüz hala iOS ve Android’in Türkiye mağazasında resmi olarak yer almasa da Pokemon GO, Türkiye de dahil dünyanın dört bir yanında oynanmaya devam ediyor. Aldığı büyük güncelleme ile günlük ve dönemsel görev sistemini oyuncularla buluşturan oyun, geçtiğimiz haftalarda eklediği yeni pokemonlarla da oynanabilirliği artırıyor. Ancak bazı oyuncular diğerlerine kıyasla oyuna kendini biraz “fazla” adamış gibi. Onlardan biri olan 70 yaşındaki Chen San-yuan, oyun için devasa bir düzenekle geziyor. Kimi zaman 2 ya da 3 cihazla oyunu oynayanlara kıyasla Chen San-yuan yanına en az 11 telefon almadan sokağa çıkmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ciddi Pokemon GO oyuncusu

İlk olarak geçtiğimiz yaz aylarında bisiklet ve devasa düzeneğiyle dikkat çeken Chen San-yuan, gövdesine bağladığı düzeneğe telefonları oturtuyor. Yüklendiği çantasında ise cihazların pili bitmesin diye harici batarya yer alıyor. Tüm cihazları harici bataryaya bağlayarak maceraya atılan Chen San-yuan, bisikletiyle etrafı dolaşırken, pokemonları avlıyor. Geçtiğimiz hazirana kadar oyuncunun oyunda en az 1.000 dolar harcadığı iddia ediliyordu. O dönemler 6-9 telefon kullanan Chen San-yuan, işi iyice ilerletmiş durumda.

16 Kasım‘da Nintendo, Switch için Pokemon: Let’s Go oyunlarını satışa sunacak. Bildiğiniz gibi oyunlar Pokemon GO ile etkileşimli çalışabiliyor. Bu durumda Chen San-yuan’ın bir de Switch edinmesi işten bile değil gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Pokemon Let’s Go fragmanı