reklamı kapat

POPÜLER

Red Dead Redemption 2-Steam

Tüm eğlence sektörüne damga vuran Red Dead Redemption 2 rekoru

Rockstar Games, efsanevi bir başarıya imza attı. İlk üç günde dünya çapında 725 milyon dolar kazandıran Red Dead Redemption 2, eğlence sektöründe tüm zamanların hafta sonu açılış rekorunu kırdı.

Red Dead Redemption 2 çıktığından beri oyuncular başından kalkamıyor. Öyle ki Rockstar Games’in oyunu daha sonuçlar açıklanmadan oyuncular tarafından Yılın Oyunu ilan edilmiş durumda. Ancak oyunun tek başarısı oyuncular tarafından bu kadar sevilecek bir yapıma imza atmak olmadı. Hafta sonu için ilk üç gün satışları açıklanan oyun tüm eğlence sektörüne damga vuruyor. İlk üç günde 725 milyon dolar kazandıran Red Dead Redemption 2, eğlence sektöründe tüm zamanların açılış rekorunu kırıyor. Ki eğlence sektörü derken buna sinema da dahil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers: Infinity War’dan daha başarılı

“Tüm zamanların açılış rekorunu kırmak ne demek?” diye soranlar için popüler bir örnekle açıklayalım. Vizyonda başarıdan başarıya koşan Avengers: Infinity War’un açılış gişesi 640 milyon dolardı. Red Dead Redemption 2, açılış dönemi geliriyle Infinity War’u da katlıyor anlayacağınız. Bu arada şunu da hatırlatalım, oyun şimdilik sadece PS4 ve Xbox One için satışa sunuldu. Yani şimdilik bir PC versiyonu bulunmuyor. Ona rağmen 26 Ekim‘de satışa çıkan oyun böylesine bir rekora imza atıyor.

Sony cephesinden yapılan açıklamaya göre PlayStation Network’te yer alan oyunlar arasında Red Dead Redemption 2’nin en yüksek ön sipariş, en yüksek birinci gün satışı ve en yüksek ilk üç gün satışına ulaştığı belirtiliyor.

Gelelim hafta sonu vurgusuna. GTA V oyuncuları bu rekora hemen itiraz edecektir. Çünkü Rockstar’ın bir diğer oyunu olan GTA, ilk üç günde 1 milyar dolarlık satış geliri elde ederek açılış rekoru kırmıştı. Ancak GTA’nın satışı hafa içi yapılmıştı. Salı günü satışa sunulan GTA V hala en yüksek açılış gelirine sahip. Ancak hafta sonu açılış rekoru Red Dead Redemption 2’nin oluyor. Yayınlanan basın açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz. Oyun Türkiye’de 470 TL fiyatla satışta.

Red Dead Redemption 2 oynanış fragmanı