reklamı kapat

POPÜLER

Red Dead Redemption 2

Yılın oyunu Red Dead Redemption 2’den büyük başarı

Satışa sunulduğu günden beri adından söz ettiren Rockstar Games’in yeni efsanesi Red Dead Redemption 2 büyük bir başarıya imza attı. İlk üç günde 725 milyon dolar gelir elde eden oyun, 8 günde dünya genelinde 17 milyon birim sattı.

GTA V’in ardından en hızlı satılan oyun olma unvanını elde eden Red Dead Redemption 2, elde ettiği başarıyla Avengers: Infinity War’ı da geride bırakmıştı. Avengers: Infinity War’ın ilk üç günde 640 milyon dolarlık hasılat elde ettiğini hatırlatmakta yarar var. GTA V ise ilk hafta sonunda tam 1 milyar dolarlık hasılat elde ederek ulaşılması güç bir rekora imza atmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Red Dead Redemption 2 tüm övgüleri hak ediyor

Açık dünya oyunu olarak karşımıza çıkan Red Dead Redemption 2’de geçen zaman çetelerin ve silahlı soyguncuların yaşadığı Vahşi Batı döneminin son zamanlarıdır. Oyuncular Morgan karakterini üçüncü şahıs bakış açısıyla kontrol ediyor. Oyunda tek oyunculu ve çok oyunculu modları bulunuyor. Oyun Red Dead Redemption oyunundan kalan Honor(şeref) sistemini kullanmaya devam edecek. Bu sistem oyuncunun kontrol ettiği karakterin (Morgan) diğer NPC’ler ile nasıl ilişki kuracağını ve bu ilişkilerin yerleşim yerleri, kasabalar ve diğer gruplar tarafından nasıl tepki göreceğini belirlemektedir.

Red Dead Redemption 2 oynanış fragmanı