reklamı kapat

POPÜLER

apple

Yeni iPad Pro’yu satın almayı düşünenlere üzücü haber

Apple, yeni iPad Pro modellerinde Lightning yerine USB-C bağlantısı kullanmaya başladı. Bu bağlantı noktasını kullanmasının ardından şirket, USB-C – 3,5 mm kulaklık adaptörünü satışa sundu. Türkiye’de de satışa sunulan adaptör  standart 3,5 mm ses bağlantı noktasına sahip kulaklık veya hoparlör gibi aygıtlarınızı USB-C aygıtlarınıza bağlamanıza olanak veriyor.

Apple bununla birlikte USB-C-SD kart okuyucusunu da satışa sundu. USB-C – SD kart okuyucusu, yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoları UHS-II hızlarıyla Mac’inize, 11 inç iPad Pro’nuza veya 12.9 inç iPad Pro’nuza (3. nesil) aktarmanıza yardımcı oluyor. Kart okuyucusu diğer bağlantı noktalarınızı da engellemeyecek şekilde tasarlanmış durumda. UHS-II SD kartlarla çalışabilmesinin yanı sıra daha eski SD kartlarla ve adaptörlerle de uyumlu. USB-C-SD kart okuyucusunun Türkiye fiyatı ise 299 TL.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Pro ne gibi özellikler sunuyor?

Yüzde 15 daha hafif olan tabletler, yüzde 25 daha ufak gövdeyle geliyor. Görebileceğiniz üzere yeni modeller yuvarlatılmış kenarlar ve oldukça ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Bunun arkasında ise kaldırılan Touch ID parmak izi okuma sistemi yer alıyor. Tabletler bunun yerine ilk olarak iPhone X’da kullanılan TrueDepth kamera sistemiyle geliyor. Bu donanım bünyesinde “kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü ve ortam ışığı sensörü” gibi donanımlar taşıyor. Bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabilen sistem, tabletlerin Face ID üzerinden yüz tanıma yapmasına imkan tanıyor. Yüz tanıma burada iPhone’lardan farklı olarak dikey yanında yatay olarak da tarama yapabiliyor. iPhone X benzeri kullanım deneyimi sunan yeni iPad Pro modelleri, çoklu pencere desteğini de hiç olmadığı kadar iyi sunuyor.

Video