reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple’dan hızlı şarj adaptörü satın almayı düşünenlere müjde

iPhone Xs veya iPhone Xs Max satın aldıysanız kutu içeriğinden 5 wattlık adaptör çıktığını biliyorsunuzdur. 5 wattlık şarj adaptörü telefonları ne yazık ki hızlı şarj etmiyor. Kullanıcıların hızlı şarjdan faydalanabilmesi için 30 wattlık USB-C adaptörünü ve USB-C – Lightning kablosunu satın almaları gerekiyordu.

Kablonun satış fiyatı 149 TL, 30 watt USB-C adaptörün fiyatı 379 TL olduğunu göz önüne alındığında kullanıcıların toplamda 528 TL’yi gözden çıkarmaları gerekiyordu. Apple, kullanıcılara bir sürpriz yaparak 18 wattlık USB-C adaptörünü satışa sundu. Kutu içeriğinden çıkması beklenen adaptörü opsiyonel olarak kullanıcıların beğenisine sunan Apple, bu adaptörü Türkiye’de de satışa sundu. 18 W USB-C Güç Adaptörü, cihazları evde, ofiste veya yolda hızlı ve verimli bir şekilde şarj etmeye imkan tanıyor. Bu güç adaptörü, USB-C özellikli tüm aygıtlarla uyumludur, ancak Apple, optimum şarj performansı için onu 11 inç iPad Pro ve 12.9 inç iPad Pro (3. nesil) ile birlikte kullanmanızı öneriyor. Şarj kablosu ayrı satılıyor. Şarj adaptörü Türkiye’de piyasaya sunulsa da henüz stokta olmadığını söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

18W USB-C güç adaptörü ne zaman Türkiye’de satışa sunulacak?

229 TL‘lik 18 wattlık USB-C güç adaptörünün çok yakında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Yazının başında da belirttiğimiz gibi güç adaptörüyle birlikte 149 TL’ye satılan USB-C – Lightning kablosunu satın almanız gerektiğini de belirtmekte yarar var.  Hızlı şarjdan faydalanmak istiyorsanız toplamda 378 TL ödemeniz gerekiyor.

İlginizi çekebilir

iPhone Xs’in tanıtım videosu