reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Apple 20W USB-C Güç Adaptörü

iPhone 12 serisi sonrasında Apple’ın 20W USB-C güç adaptörü satışa çıktı

Apple, iPhone 12 modellerinin kutusundan 5W’lık şarj cihazını kaldırdı. Bundan hemen sonra da 20W USB-C güç adaptörü satışa çıktı.

Ana iPhone 12 haberimizde de belirttiğimiz üzere bu yıl önemli bir karar alan Apple, yeni ailenin kutusundan şarj cihazını çıkarmış durumda. Bu kararı çevreyi korumak için aldığını aktaran teknoloji devi, iPhone 12’lerin kutusuna sadece örgülü bir Lightning / USB-C kablo koymuş durumda. Yine daha önce söylediğimiz gibi ailenin kutusunda kablolu ya da kablosuz bir kulaklık da yer almıyor. Kişilerin yeni cihazlar için ya hali hazırda ellerindeki şarj adaptörünü kullanması ya da yeni bir şarj adaptörü alması gerekiyor. Kulaklık tarafında ise Apple elbette kablosuz AirPods’lara yönlendirme yapıyor. İşte tam da bu durum altında firma direkt olarak buradan satın alabileceğiniz 199 TL‘lik 20W USB-C güç adaptörünü satışa sunmuş durumda. Henüz Türkiye stoklarına girmeyen ürün, USB-C özellikli tüm aygıtlarla uyumlu olarak çalışıyor. Genel olarak ufak olan ürün yanında Apple tam 179 TL’ye 5W’lık şarj adaptörünü de halen aktif olarak satıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 serisi sonrasında gündem olan 20W USB-C güç adaptörü tepki çekiyor

Çünkü sunulan 20W’lık güç seviyesi sektörün çok ama çok gerisinde yer alıyor. Günümüzde artık 120W’lık şarj cihazına sahip akıllı telefonlar bulunuyor. Önümüzdeki yıl Çin merkezli firmaların 100W’lık kablosuz şarj sistemleri karşımıza çıkacak deniyor. Apple kablosuz tarafta da halen 15W seviyesinde yer alıyor. Firmanın bu konuda mutlaka çıtayı yükseltmesi gerekiyor.

İlgili Video