reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

Sadece iPhone 12 serisi değil, diğer iPhone’ların kutusu da boşaldı

Apple, iPhone 12 modellerinin kutusundan 5W’lık şarj cihazını ve kulaklığı kaldırdı. Bunun eski cihazlar için de geçerli olduğu ortaya çıktı.

Bu yukarıda bahsettiğimiz aksesuar kaldırma kararını çevreyi korumak için aldığını aktaran teknoloji devi, iPhone 12 modellerinin kutusuna sadece örgülü bir Lightning / USB-C kablo koymuş durumda. Kişilerin yeni cihazlar için ya hali hazırda ellerindeki şarj adaptörünü kullanması ya da yeni bir şarj adaptörü alması gerekiyor. Kulaklık tarafında ise Apple elbette kablosuz AirPods’lara yönlendirme yapıyor. Şimdi ise bu durumun sadece iPhone 12’ler için olmadığı gündemde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapılan güncelleme ile yeni üretilen iPhone 11, iPhone SE 2020 ve iPhone XR‘ların kutusundan da güç adaptörü ve kulaklık kaldırılmış durumda. Apple’ın bu konuda açıklaması şöyle: “Çevreyle ilgili hedeflerimize ulaşma çabalarımızın bir parçası olarak, iPhone 11 / SE 2020 / XR artık güç adaptörü veya EarPods ile sunulmuyor. Lütfen mevcut Apple güç adaptörünüzü ve kulaklıklarınızı kullanın veya bu aksesuarları ayrı satın alın.” Bunun elbette sadece yeni stoklar için olduğu aktarılıyor ve cihazlar yanında şu an sadece “örgüsüz” USB-C – Lightning kablosu veriliyor. Apple, iPhone 11 Pro‘ları ise resmi sitesinden satış için kaldırmış durumda.

iPhone 12 serisi sonrasında gündem olan 20W USB-C güç adaptörü tepki çekiyor

Evet firma dün bir 20W şarj cihazı duyurdu. Bu ürün tepki çekiyor çünkü sunulan 20W’lık güç seviyesi sektörün çok ama çok gerisinde yer alıyor. Günümüzde artık 120W’lık şarj cihazına sahip akıllı telefonlar bulunuyor. Önümüzdeki yıl Çin merkezli firmaların 100W’lık kablosuz şarj sistemleri karşımıza çıkacak deniyor. Apple kablosuz tarafta da halen 15W seviyesinde yer alıyor. Firmanın hep söylediğimiz gibi bu konuda mutlaka çıtayı yükseltmesi gerekiyor.

İlgili Video