reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Mini

Apple’dan Fransa’ya özel iPhone 12 çözümü: “Kutu içinde kutu”

Apple, iPhone 12 modellerinin kutusundan şarj cihazını ve kulaklığı kaldırdı. Ancak bu durum Fransa için geçerli değil. İşte tam bu noktada ilginç bir durum var.

Daha önce da söylediğimiz gibi bu aksesuar kaldırma kararını çevreyi korumak için aldığını aktaran teknoloji devi Apple, iPhone 12 modellerinin kutusuna sadece bir Lightning / USB-C kablo koymuş durumda. Firma hatta yeni üretilen iPhone 11, iPhone SE 2020 ve iPhone XR‘ların kutusundan da güç adaptörü ve kulaklık kaldırıldı. Ancak bu durum Fransa için geçerli olmayacak. Fransa’da 14 yaşının altındaki çocukları elektromanyetik dalgalardan korumak adına konulan yasa nedeniyle firma oradaki modellerinde şarj cihazı değil ancak kulaklık vermeye devam edecek. Peki Apple bu modellere kulaklığı nasıl koydu?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma bunun için telefonların orijinal kutusunda bir değişikliğe gitmedi. Bunun yerine Apple, Fransa’da iPhone alanlara tam anlamıyla kutu içinde kutu veriyor. Yani iPhone 12’ler “kendi kutularıyla beraber kablolu kulaklığın yer aldığı diğer kutunun içinden çıkıyor”. Bu da gerçekten ilginç görünüyor. Bunu Fransız bir YouTuber direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz video içerisinde gözler önüne seriyor.

iPhone 12 serisi için fiyatlar şöyle

Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre iPhone 12 Mini’nin başlangıç fiyatı (64 GB) 699 dolar seviyesinde. 12 için başlangıç fiyatı (64 GB) 799 dolar seviyesinde. 12 Pro için başlangıç (128 GB) 999 dolar, 12 Pro Max ise 128 GB için 1.099 dolardan başlıyor. Telefonların Türkiye fiyatları henüz belli değil. Sızan fiyatlar ise burada yer alıyor.

İlgili Videolar