reklamı kapat

POPÜLER

LaCie

SD kart okuyuculu zorlu koşullara dayanıklı taşınabilir disk: LaCie Rugged RAID Pro [Video]

Fransız bilgisayar donanım şirketi LaCie, yeni SSD depolama cihazını tanıttı. Rugged RAID Pro olarak adlandırılan cihaz, daha önceki modelleriyle benzer bir tasarıma sahip. İskoçlu ünlü tasarımcı Neil Poulton’ın imzasını taşıyan cihaz, turuncu renkli gövdesiyle tüm dikkati üstüne çekiyor.

USB-C ve Thunderbolt 3 bağlantıları sayesinde hızlı bağlantı sunan taşınabilir disk,
RAID 0 konfigürasyonunda maksimum aktarım hızını 240MB / s hızda üst seviyeye taşıyor. İki dahili sabit sürücüyü de Raid 1’de çalışacak şekilde yapılandırmak mümkün. LaCie Rugged RAID Pro’nun dikkat çeken özelliklerinden biri de bünyesinde barındırdığı UHS-II SD kart okuyucusu. Bir SD kart kullanıyorsanız fazladan bir kart okuyucusuna ihtiyaç duymacağını belirtelim. LaCie’nin sağlamlaştırılmış tüm harici diskleri gibi, Rugged RAID Pro da şok, toz ve suya karşı dayanıklı. 1,2 metreden düşmelere karşı mukavemet gösteren cihaz, üç yıllık Seagate veri kurtarma servisiyle geliyor. Ayrıca bir aylık Adobe Creative Cloud tüm Uygulamalar aboneliği, 50 dolarlık bir değerle geliyor.

4 TB’lık depolama kapasitesi sunan sabit disk

Rugged RAID Pro, 4 TB depolama seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Cihazın yurt dışı satış fiyatı 350 dolar olacak.

Video