reklamı kapat

POPÜLER

2019 Volkswagen Lavida Plus

15.000 dolarlık fiyatıyla “Çin’in Passat’ı” güncellendi; karşınızda 2019 Volkswagen Lavida Plus

Uzak Doğu pazarında 10 yıldır varlığını devam ettiren Volkswagen Lavida, 2019 model yılıyla birlikte altyapı ve tasarım olarak ciddi iyileştirmeler elde etti.

Kısa süre önce 2019 Touareg ile Avrupa pazarındaki ürün gamını tamamen yenileyen Volkswagen, deniz aşırı ülkelerde de benzer süreci yürütmeye devam ediyor. Çin pazarında 2008 yılından beridir sunulan Lavida‘yı 2019 model yılıyla güncelleyen marka, Pekin Otomobil Fuarı’ndaki buluşma öncesinde resmi kaynakları üzerinden merak edilen özellikleri paylaştı. Yeni jenerasyonuyla birlikte “Plus” eklentisine sahip olan Lavida, bu eklentisini hatırı sayılır oranda iyileştirilen ebatlarıyla sayesinde alıyor. Toplamda uzunluk olarak 65 milimetre artışla gelen aracın aks mesafesinde ise 78 milimetrelik iyileşme söz konusu. Altyapı kısmında en önemli değişim ise artık MQB platformuna geçiş olarak gösterilebilir.

Arteon izleri

Tasarım olarak kullanıcıların oldukça başarılı bulduğu Arteon’a yakınlaştığını gördüğümüz Lavida’nın kaput bölümüyle bütünlük sergileyen ızgara yapısı mevcut. Ön bölümde kullanılan LED ışıklandırma grubuyla premium bir hava yaratan aracın arka kısmında ise daha sıradan bir karakter söz konusu. En büyük değişimini kokpit bölümünde geçiren modelde, multimedya ekran, çift bölge elektronik klima ve deri döşemenin bir araya gelmesiyle kalite algısı yukarıya çekilmek isteniyor. Çin merkezli kaynaklara göre kaputunun altında 116 beygir güç üreten 1,2 litre turbo ve 150 beygir güç üreten 1,4 litrelik turbo motorların yer alacağı Lavida Plus’ta 6 ileri otomatik şanzıman sunulacak. Aracın 15.000 dolar civarında bir fiyatla Çin’de alıcı bulması bekleniyor.

İlgili video

Volkswagen Arteon