reklamı kapat

POPÜLER

LaCie

Azla yetinemeyenlere LaCie’den 5 TB kapasiteli harici disk

LaCie, ilk 5 TB kapasitesine sahip harici diskini satışa sundu. Toshiba ve Seagate firmalarından önce davranan şirket, d2 USB 3.0 Thunderbolt Series ile Thunderbolt ve USB 3.0, d2 Quadra modeli ile USB 3.0, 2 adet FireWire ve eSata bağlantılarını sunuyor. d2 USB 3.0 modelinin Thunderbolt bağlantı noktasına sahip olması USB 2.0′dan 20 kat, USB 3.0′dan ise 2 kat daha hızlı veri aktarımı yapmasını sağlıyor.

LaCieThunderbolt teknolojisi ile 10 Gbps’lık hızla veri aktarımı yapılabiliyor. 7200 rpm dönüş hızına sahip olan her iki harici diskin ağırlığı 1,7 kilogram, boyut ölçüleri ise 60 x 168 x 183 mm. Eğer 5 TB depolama alanına sahip harici diskler sizin için yeterli değilse LaCie, 2big Thunderbolt Series ile 10 TB‘a varan, 5big Thunderbolt Series ile de 25 TB‘a varan depolama alanını da kullanıcılarla buluşturuyor. LaCie çevrim içi mağazası üzerinden şu anda yurtdışında piyasaya sürülen 5 TB LaCie d2 Quadra USB 3.0’ın fiyatı yaklaşık 350, d2 USB 3.0’ın fiyatı ise yaklaşık 450 dolar.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Azla yetinemeyenlere LaCie’den 5 TB kapasiteli harici disk” için bir cevap

  1. Burak Yılmaz dedi ki:

    İnsan elindekini kaybetmeden kıymetini anlayamıyor. Yaklaşık 1 ay önce kaybettiğim harddisk’im beni çok üzdü. Gerçi birine baktırmaya üşendiğimden dolayı uykulu gözlerle masamın üzerinde bana doğru bakıyor. Yok yahu uykusu gelen benim sanıyorum. Saat geç olmuş ışıkları kapatayım da harddisk güzel bir uyku çeksin. 🙂