reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon Go

Pokemon Go’nun hayrete düşüren toplam kazancı

İlk günlerinde büyük heyecan uyandıran fakat bu ilgiyi devam ettiremediği düşünülen Pokemon Go kazancıyla bu düşüncelerin pek de doğru olmadığını gözler önüne seriyor.

Advertisement

Çocukluktan bu yana Pokemon’un hayranı olanlar Pokemon Go’nun çıktığı dönemde çok heyecanlanmış ve büyük bir hevesle oyuna başlamıştı. Fakat ülkemizde bu heves pek uzun sürmedi. Niantic’in oyunu Türkiye’de resmi olarak piyasaya sürmemesi ülkemizdeki aktif oyuncu sayısının giderek azalmasına sebep oldu. Ancak bu durum dünyanın her yerinde geçerli değil. Oyun özellikle Asya’da büyük ilgi görüyor. Avrupa ve Amerika’daki aktif oyuncu sayısı da oldukça yüksek. Bu durum Pokemon Go’nun üç senede elde ettiği toplam gelirde de gözler önüne seriliyor.

Pokemon Go üç yıllık kazancıyla şaşırtıyor

SensorTower, isimli analiz firmasının hesaplamalarına göre Pokemon GO’nun toplam kazancı oldukça yüksek. Oyunun piyasaya sürüldüğü günden bu yana 3 milyar dolarlık kazanç elde ettiği görülüyor. Üstelik kazancın son aylarda giderek yükseldiği gözlemleniyor. Ağustos ayındaki toplam kazanç 110 milyon dolar. Eylül ayında bu kazanç biraz daha artıyor ve 126 milyon dolara ulaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ülkemizde artık ilgi görmeyen oyunun hala kazancıyla hayrete düşürüyor olmasının en önemli sebebi sadık bir oyuncu kitlesi olması. Niantic de sık sık yeni oyun için etkinlikler ve yeni Raid boss duyurularıyla bu ilgiyi canlı tutmak için büyük çaba sarf ediyor. Oyuncuların günde birden fazla raid yapabilmek için ekstra raid pass satın alması gerekiyor. Bunun yanında oyunun mağazasında satılan çeşit çeşit ürün kazancın giderek katlanmasına yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir

Yayın dünyasında Mixer’e geçen önemli isim