reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter iOS Android oyunu

Yeni Harry Potter oyunu ufukta göründü

Hayranlar uzun zamandır konsol ve PC’lere yeni bir Harry Potter oyunu beklerken; bir kez daha karşımıza iOS ve Android için alternatif çıkıyor.

Harry Potter oyunları konusundaki uzun ve bitmek bilmez bekleyişimiz devam ederken bir başka iOS ve Android oyunu bizleri karşılıyor. Wizards Unite, Hogwarts Mystery gibi oyunların ardından bu kez karşımızda farklı bir yapım bulunuyor. WB Games ve geliştirici NetEase’in çıkardığı yeni oyun Magic Awakened. Ancak bu oyun beklentilerinizin çok dışında farklı bir yapım olacak. Zira yeni oyun bir mobil kart oyunu. Şimdilik sadece Çin’de iOS ve Android için ön indirmeye sunulan oyun, kart oyununa RPG elementler eklemiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harry Potter oyunları mobilde devam ediyor

Hikaye olarak oyun İkinci Büyücülük Savaşı’nın birkaç yıl sonrasında geçiyor. Şaşırtıcı olmayacak şekilde elbette yeni bir Hogwarts öğrencisini canlandırıyoruz. Bu sihirli dünyayı keşfedebileceğiniz oyun standart kart oyunlarının biraz dışına çıkıyor. Kart sistemini ise “büyü” sistemiyle bütünleştirmişe benziyor. Oyun şimdilik Çin’de yayınlanacağı için ne yazık ki basın açıklaması ve içerik de tamamen Çince. Şimdilik oyunun ne zaman Avrupa’ya geleceği ise bilinmiyor. Ancak sürecin 1 yılı bulabileceğini söyleyelim. Öte yandan popüler serinin markası altında çıkan sayısız mobil oyunun ardından bir türlü istediğimiz konsol ve PC oyununa kavuşamamış olmak bir parça hayal kırıklığı yaratıyor. Yeni oyunun ne kadar ilgi göreceğini ise zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Aksiyon ve gerilim zamanı; PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunları