reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter: Wizards Unite

Harry Potter: Wizards Unite nihayet tarihi verdi! [Video]

Uzun zamandır çıkış tarihi açıklaması beklenen Harry Potter: Wizards Unite, nihayet oyuncularla net bir tarih paylaştı. Asaları hazırlayın.

Niantic’in Pokemon GO sonrası AR destekli yeni oyunu Harry Potter: Wizards Unite için uzun, çok uzun zamandır bekliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Yeni Zelanda ve Avustralya için beta testi başlatan oyunun bir süredir tanıtımları yapılıyordu. Londra’da posterleri dahi asılmaya başlanan oyun çıktı, çıkacak derken nihayet bu kez tarih duyurusunu yapan fragmanı Twitter hesabından yayınlandı. Bu heyecan verici oyun 21 Haziran‘da oyuncuların erişimine sunulacak. Ancak bu açıklamada akıllarda soru işareti oluşturan küçük bir detay var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harry Potter: Wizards Unite dağıtımı Pokemon GO gibi mi olacak?

Tweet’te oyunun global dağıtımı için 21 Haziran işaret ediliyor. Ancak “Bölgenizde erişime açılması için gözünüzü üstünden ayırmayın” diyor. Eğer daha önce Pokemon GO oynamadıysanız benzer bir durum Pokemon GO’da da olmuştu. Oyun ülkelere kademeli olarak açılmıştı. Halihazırda Türkiye haritası aktif olmasına rağmen, Pokemon GO Türkiye uygulama mağalazalarında hala yok örneğin. Ancak elbette bu bir engel değil.

Oyun 21 Haziran’daki çıkışını gerçekleştirdikten hemen sonra beklemeden oynamak istiyorsanız yapabileceğiniz bazı numaralar bulunuyor. Android kullanıcıları apk sürümünü yükleyerek oyuna rahatlıkla girebilir. Hatta şu anda da girebiliyor. Ancak harita şimdilik boş tabii… iPhone kullanıcılarının ise Amerika, Yeni Zelanda ya da oyunun açılacağı/açık olduğu herhangi bir ülkeden yeni bir Apple hesabı açması yetiyor. Bu yeni hesapla söz konusu ülkenin App Store’una giriş yaparak oyunu indirebiliyorsunuz.

Oyun temel olarak Pokemon GO gibi olacak. Şehirde gezerken karşınıza Harry Potter evreninden düşmanlar çıkabilir ya da fantastik canavarlarla karşılaşabilirsiniz. Haftalık görevleri, başarıları, etkinlikleri de beraber getiren AR destekli oyun, Muggle dünyasını büyücü dünyasına bağlıyor. Tarih duyurusu için hazırlanan fragmanı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.