reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter

İlk fragmanı yayınlanan Harry Potter oyununun detayları belli oldu [Video]

Mobil cihazlar için geliştirilen yeni Harry Potter RPG oyunu Hogwarts Mystery‘den ilk fragman ve oyun içi detaylar geldi.

Geçtiğimiz aralık ayında müjdelenen Harry Potter: Hogwarts Mystery, iOS ve Android işletim sistemli cihazlar için geliştiriliyor. Jam City tarafından geliştirilen oyun Harry Potter evreninde kendi karakterinizi oluşturmanızı sağlıyor. Bu karakterle Hogwarts’ta bir öğrenci oluyor, derslere katılıyor, diğer oyuncularla yarışabiliyorusunuz. Yapılan seçimlerin öğrencilik hayatınızı etkileyeceğini de belirtelim. Hogwarts’ta bir öğrenci olmanın ne demek olduğunu tam anlamıyla hissettiren oyun için net bir çıkış tarihi bulunmuyor ancak yapılan açıklamada oyunun bu yılın bahar aylarında çıkacağı belirtiliyor.

Oyun hangi dönemde geçiyor?

Oyun henüz son haline kavuşmasa da 26-28 Ocak arasında Florida’daki Universal Stüdyolarında gerçekleştirilecek Harry Potter kutlamalarında mevcut sürümüyle görücüye çıkacak. Hayranlar oyunun kısıtlı sürümünü deneme imkanını da elde edecek. Oyun bir ana göreve ve takip edebileceğiniz pek çok küçük hikayeye sahip. Seçimler yeni açılacak görevleri, oyunun gidişatını ve diğer karakterlerin de size yaklaşımını etkileyecek. Büyük ölçüde alınan kararlara göre şekillenecek olan oyun kendi hikayenizi yaratmayı mümkün kılıyor.

Oyun Harry Potter’ın doğduğu yılla Hogwarts’a başladığı yıllar arasındaki zaman diliminde geçiyor. Daha spesifik olmak gerekirse Nymphadora Tonks ve Bill Weasley’nin hala öğrenci olduğu yıllar diyebiliriz. Yani tanıdık karakterlerle karşılaşacağımızı söyleyelim. Oldukça keyifli olacağa benzeyen oyunun tanıtım fragmanını haberin devamında izleyebilirsiniz.

Video

YORUMLAR