reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter
Harry Potter

Harry Potter için yeni bir mobil oyun daha duyuruldu!

Daha ilkinin heyecanını atamamışken ikincisi duyuruldu. Harry Potter: Hogwarts Mystery yepyeni bir Harry Potter macerasını mobile getiriyor.

Bu yıl şüphesiz Harry Potter hayranları için fazlasıyla keyifli geçti. Kasım ayında Pokemon GO’nun yaratıcısı Niantic, Pokemon GO ile benzer dinamiklere sahip Harry Potter: Wizards Unite oyununu duyurmuş ve bizi ihya etmişti. Uzun zamandır beklediğimiz bu haberin üstünden daha 1 ay geçmesine karşın Pottermore’dan yeni bir duyuru daha geldi. Yapılan açıklama hayranları mutluluktan ihya edecek cinsten. Çünkü Jam City, önümüzdeki yıl hikaye odaklı RPG olan Harry Potter: Hogwarts Mystery‘yi geliştirdiğini belirtiyor.

Pottermore’daki açıklamaya göre Hogwarts Mystery, kendi karakterinizi oluşturup Hogwarts’taki öğrenci hayatını bizzat deneyimleyebileceğiniz ilk Harry Potter mobil oyunu. Yani RP sitelerinde hala dirsek çürütenler varsa artık buna gerek yok. Zira bu deneyim size dijital olarak, mobil cihazınızda sunuluyor. Hogwarts öğrencilerinin yaşadığı her şeyi deneyimleyebileceğiniz oyunda Düello Kulübü’ne dahil olabilir, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersleri alabilirsiniz. Üstelik oyunda bilindik Hogwarts profesörleri de yer alıyor. Neredeyse Pottermore’un sunduğu “oyun deneyiminin” daha mantıklısı diyeceğiz…

Hogwarts’ta öğrenci olmak

Keyifli bir deneyim sunmasını beklediğimiz oyunla ilişkin ne yazık ki daha detaylı herhangi bir bilgi yok. Geliştirme aşamasının devam ettiğini düşündüğümüz oyundan bir ekran görüntüsü dahi göremedik anlayacağınız. Hogwarts’ta eğitim öğretim yılının eylülde başladığını vurgulayan yazı oyunun çıkış tarihi konusunda ise bu kadar net değil. “Gelecek yıl bir ara çıkacak” şeklinde belirtilmiş. Sabırsızlıkla bekliyoruz!

Pottermore’da yer alan resmi duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.