reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 6
Nokia 6 (2018)

Nokia 6 (2018)’in fotoğrafı ve özellikleri internete düştü

12 Aralık 2017

Bütçe dostu yeni telefonu Nokia 2’yi kısa bir süre önce tanıtan HMD Global, şimdi de Nokia 6 (2018)’i duyurmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen yeni telefon Çin’in ünlü sertifika kuruluşu TENAA’da ortaya çıktı. HMD Global’ın orta-üst segment telefonu olacağı konuşulan yeni Nokia 6’da Snapdragon 630 işlemcisinin yer alacağı belirtiliyor.

Daha önce ortaya atılan iddialar telefonda Snapdragon 660 işlemcisinin kullanılacağı iddia edildiğini hatırlatalım. 4 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza telefonda yer alması beklenen diğer özellikler arasında.HMD Global’ın Nokia 6 ile birlikte yeni amiral gemisi telefonlarını da görücüye çıkaracağı konuşuluyor. Snapdragon 835 işlemcisinden  ve 4 GB RAM’den güç almasını beklediğimiz telefonun 5,5 inçlik QHD çerçevesiz bir ekranla gelmesi bekleniyor.

Yeni modeller için geri sayım başladı

64 GB veya 128 GB dahili hafızalı amiral gemisi telefonda 3,5 mm kulaklık girişinin olmayacağı belirtiliyor. Zeiss imzalı çift arka kameranın yer alacağı belirtilen telefonun IP68 sertifikasıya suya ve toza karşı da dayanıklı olacağı ifade ediliyor. Yeni modellerin 19 Ocak‘ta tanıtılacak etkinlikte gün ışığına çıkması bekleniyor. Satış fiyatları henüz resmiyet kazanmayan telefonların geçtiğimiz yılki modellerle aynı fiyat etiketine sahip olacağı konuşuluyor. Telefonlarla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.