reklamı kapat

POPÜLER

Apple iMac Pro
Apple iMac Pro
Apple iMac Pro

5 bin dolarlık iMac Pro’nun ilk video incelemeleri çıktı [Video]

Apple‘ın WWDC 2017 kapsamında tanıttığı üst düzey bilgisayar modeli iMac Pro, bugün ilk video incelemelere kavuştu. Daha satışa çıkmayan bilgisayar, Marques Brownlee ve Jonathan Morrison tarafından erkenden karşımıza çıkartıldı.

Özellikle çok yüksek işlem gücünü ihtiyaç duyan profesyonellere hitap eden iMac Pro, tasarımsal olarak serinin mevcut modelleriyle aynı gövde üzerine kuruluyor. 14 Aralık tarihinde elde edilebilecek bilgisayar, burada farkını uzay grisi rengiyle koyuyor. Arkasında daha geniş havalandırma delikleri bulunan ve donanım yükseltimine izin vermediği görülen cihaz, 27 inç boyutunda 5K (5120×2880 piksel) ekrana sahip. Arkasında dört adet USB 3.0, Gigabit ethernet, SD kart okuyucu ve dört adet Thunderbolt USB-C portu yer alan Pro versiyon, gücüne rağmen oldukça sessiz çalışıyor olmasıyla da beğeni topluyor.

iMac Pro tam bir performans canavarı

Profesyonelleri oldukça memnun edecek sistem, gücünü 18 çekirdekli Intel Xeon işlemcilerden ve Radeon Pro Vega grafik biriminden alıyor. 4TB SSD depolama birimiyle donatılabilen 27 inç boyutta 5K çözünürlüğe sahip sistem, 22 teraflop işlem gücü ortaya koyabiliyor. İsteğe bağlı olarak tam 128 GB RAM ile özelleştirilebilen sistem, bünyesinde Thunderbolt 3 ve 10GB ethernet portlarını taşıyor. Yeni iMac Pro’nun 5.000 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Türkiye fiyatının ise yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Video