reklamı kapat

POPÜLER

Apple iMac Pro
Apple iMac Pro
Apple iMac Pro
Apple iMac Pro

Neredeyse iki tane sıfır otomobil parasına; karşınızda güncellenen fiyatıyla Apple’ın Türkiye’deki en pahalı ürünü iMac Pro

13 Eylül 2018

Teknoloji devi Apple, dün akşam yeni iPhone modelleriyle Watch Series 4‘ü tanıttı. Ancak bu modellerden çok güncellenen Türkiye fiyatları konuşuldu. Bu noktada iMac Pro’nun üst seviyesi da tam 120 bin TL düzeyini gördü.

Apple iMac Pro‘nun ilk satışa çıktığında Türkiye’de başlangıç seviyesi 27 bin TL seviyesindeydi. 12 Temmuz tarihinde yapılan zam ile başlangıç fiyatı 30 bin TL seviyesine çıkan model, dün yapılan güncelleme ile artık 43 bin TL‘den başlıyor. Daha önce tüm opsiyonlar ile 80 bin TL seviyesini yakalayan iMac Pro, şu an sunulan tüm opsiyonlar eklendiği zaman tam 121 bin TL gibi inanılmaz bir yere ulaşmış durumda. Tam dolu halin neredeyse iki adet sıfır otomobil kadar pahalı olan bilgisayar, gerçek anlamda sınırları zorluyor. Bu kadar ödeme karşılığında 2.3 GHz hızında (4.3 GHz hıza çıkabiliyor) çalışan 18 Çekirdekli Intel Xeon işlemci, 128 GB DDR4 ECC RAM, 4 TB SSD, 16 GB HBM2 bellekli Radeon Pro Vega 64 ekran kartlı bir sistem elde ediliyor. Bu versiyona VESA aparatı, Magic TrackPad 2, Final Cut Pro X ve Logic Pro X‘un da dahil olduğunu belirtmekte fayda var.

Apple iMac Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac Pro’nun detayları temel özellikleri ise şöyle:

Temel olarak bilgisayar 3,2 GHz hızında (4.2 GHz hıza çıkabiliyor) çalışan 8 Çekirdekli Intel Xeon işlemci, 32 GB DDR4 ECC RAM, 1 TB SSD ve 8 GB HBM2 bellekli Radeon Pro Vega 54 ekran kartıyla geliyor. Sistemde 27 inç boyutunda ve 5K çözünürlükte pazarın en iyi ekranlarından birisi yer alıyor.

İlgini Video

Hepsi bir arada bilgisayarın resmi tanıtım videosu