reklamı kapat

POPÜLER

iMac

Apple, iMac Pro için yolun sonunu getirdi; resmi açıklama geldi

Apple Silikon işlemcileriyle bilgisayar dünyasında yeni bir dönem başlatan Apple, yeni iMac’ler öncesinde iMac Pro için yolun sonu dedi.

Apple’dan çok yakında Apple Silikon işlemcili yeni iMac modelleri geliyor. Hatta hatırlarsızın Jon Prosser’a göre Apple’ın yeni hepsi bir arada bilgisayarlarında son jenerasyon iPad Air’de de bulunan beş farklı renk seçeneği sunulacak. Orijinal iMac’leri de rengarenk tasarlayan Apple, bu konuda geriye dönük güzel ve nostaljik bir adım atacak gibi görünüyor. İşte bu merak edilen yeni modeller öncesinde profesyonellere hitap eden hepsi bir arada bilgisayar iMac Pro için satış durduruluyor. Hatta şu an Apple’ın Türkiye sitesinden yeni bir iMac Pro satın alamıyorsunuz. Firma resmi sayfaya “iMac Pro satın alın. Stoklar tükenene kadar geçerlidir.” ibaresini koymuş ancak 57 bin TL’lik modelin (Artık sadece tek bir seçenek var) satışını şu an için yapmıyor. Artık profesyonel kullanıcıları yeni nesil Mac Pro‘ya yönlendiren Apple, normal iMac modellerinin (21 inç ve 27 inç) satışını ise yapmaya devam ediyor. Apple Silikon’lu iMac modelleri ise gerçekten merakla bekleniyor. Burada Apple Silikon’lu bir iMac Pro ihtimali ise bulunmuyor.

iMac dünyasına da girecek Apple Silikon işlemcili bir bilgisayarı hemen şu an Türkiye’de almak için ne kadar verilmesi gerekiyor?

Hatırlamak adına M1 işlemcili 13 inç MacBook Air modeli için 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon sunuluyor. İlginç olarak diğer tüm modellerden fark olarak 8 değil 7 çekirdekli GPU taşıyan alttaki sürüm 10.999 TL‘den, diğeri 13.699 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro için de 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel seçenek mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir seçenek 14.299 TL‘den, diğeri 16.499 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili Mac mini için de diğerleri gibi 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon mevcut. Bunlardan birisi 7.899 TL, diğeri ise 10.099 TL‘den başlıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın