reklamı kapat

POPÜLER

Apple iMac Pro

iMac Pro’ya eklenen “ikinci el otomobil fiyatına” devasa RAM seçeneği!

Teknoloji devi Apple, bugün yeni iMac modellerini tanıttı. Dev firma bunlara ek olarak iMac Pro modeline inanılmaz yüksek fiyata sahip devasa bir RAM seçeneği de ekledi.

Apple iMac Pro‘nun ilk satışa çıktığında Türkiye’de başlangıç seviyesi 27 bin TL seviyesindeydi. Daha sonra başlangıç fiyatı 30 bin TL seviyesine çıkan model, şu an en az 37.999 TL ödenerek satın alınabiliyor. Bu paranın karşılığında elde edilen donanıma aşağıda yer verdik. Bugün modeli gündeme getiren ise eklenen yeni RAM seçeneği. Yeni iMac modelleriyle beraber gelen güncelleme ile artık iMac Pro tam 256 GB 2666 MHz DDR4 ECC RAM seçeneğiyle satın alınabiliyor. Gerçekten inanılmaz duran bu RAM opsiyonu için ödenmesi gereken ücret ise tam 41.600 TL (Yurt dışında 5.200 dolar). Evet doğru okuyorsunuz 256 GB RAM için ikinci el bir otomobil fiyatı verilmesi gerekiyor. Elbette normal kullanıcının ihtiyaç duymayacağı bu RAM kapasitesi, Apple’ın fiyat tercihiyle sistemin normal fiyatını geçiyor ve profesyonelleri de oldukça zorlayacak gibi görünüyor. iMac Pro şu an tüm opsiyonlar ile doldurulduğu zaman tam 127.396 TL‘ye kadar çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac Pro temel özellikleri şöyle

Temel olarak bilgisayar 3,2 GHz hızında (4.2 GHz hıza çıkabiliyor) çalışan 8 Çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB DDR4 ECC RAM, 1 TB SSD ve 8 GB HBM2 bellekli Radeon Pro Vega 56 ekran kartıyla geliyor. Sistemde 27 inç boyutunda ve 5K çözünürlükte pazarın en iyi ekranlarından birisi yer alıyor.

İlgini Video