reklamı kapat

POPÜLER

Apple iMac
Apple iMac

Apple’ın gelecek iMac tasarımı böyle mi olacak?

iMac tarafından en son iMac Pro ile karşımıza çıkan teknoloji devi Apple, gelecek için ilginç çalışmalar yapıyor. Firma iMac’lerin geleceği için farklı düşünüyor.

Apple, uzun süredir iMac tarafında bir tasarım güncellemesi yapmıyor. Uzun süre beklenen Mac Pro’da köklü bir değişiklik yapan firma, hepsi bir arada bilgisayarını da 2020 içerisinde güncelleyebilir deniyor. Peki yeni iMac’ler nasıl görünecek? Apple tarafından alınan yeni patent bunu gözler önüne seriyor olabilir. Aşağıda görebileceğiniz patent görselleriyle önünde tek bir kavisli camın kullanıldığı, klavyesini çıkarılabilir olarak altında taşıyan bir tasarım bizleri karşılıyor. Bu kavisli yapı, istenilen açıda tutulmasına imkan tanıyan bir stand üstüne oturuyor. Alt kısmının katlanabilir şekilde çizildiği tasarım, gerçekten ilginç görünüyor ancak 2020’de böyle bir tasarım çok daha olası durmuyor. Firmanın bu yıl mevcut tasarımı daha ince çerçeveler ile bir araya getireceği tahmin ediliyor. En azından bu daha gerçekçi duruyor.

Apple iMac
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac Pro gücüyle ciddi şekilde ses getirmeyi başarmıştı

Hatırlamak adına temel olarak bilgisayar 3,2 GHz hızında (4.2 GHz hıza çıkabiliyor) çalışan 8 Çekirdekli Intel Xeon işlemci, 32 GB DDR4 ECC RAM, 1 TB SSD ve 8 GB HBM2 bellekli Radeon Pro Vega 54 ekran kartıyla geliyor. Sistemde 27 inç boyutunda ve 5K çözünürlükte pazarın en iyi ekranlarından birisi yer alıyor. Sistem en üstte ise 2.3 GHz hızında (4.3 GHz hıza çıkabiliyor) çalışan 18 Çekirdekli Intel Xeon işlemci, 128 GB DDR4 ECC RAM, 4 TB SSD, 16 GB HBM2 bellekli Radeon Pro Vega 64 ile donatılabiliyor.

İlgili Video