reklamı kapat

POPÜLER

iMac Pro
iMac Pro

Apple’ın en güçlü bilgisayarı iMac Pro’nun Türkiye çıkış tarihi belli oldu

Apple’ın şimdiye kadarki en güçlü bilgisayarı iMac Pro’nun Türkiye çıkış tarihi belli oldu. Daha önceden aralık ayında satışa sunulacağı açıklanan bilgisayar, Apple’ın resmi açıklamasına göre 14 Aralık’ta dünya genelinde piyasaya sunulacak.

Apple’ın en güçlü bilgisayarı Mac Pro’yu iMac kasasında sunan iMac Pro, uzay grisi renk seçeneğiyle tüm dikkati üstüne çekiyor. 8 çekirdek Intel Xeon haricinde 10 çekirdek veya 18 çekirdek Intel Xeon işlemci seçeceğiyle satın alınabilen bilgisayar performansıyla sınırları zorluyor.

Flash mimarisi ve tamamen yeni termal tasarımıyla iMac Pro aynı ince ve kusursuz iMac tasarımında yüzde 80’e kadar daha fazla soğutma kapasitesi vadediyor. Yeni uzay grisi kasası ve 1 milyar rengi destekleyen etkileyici 27 inç Retina 5K ekranıyla iMac Pro güçlü olduğu kadar göz alıcı. Xeon işlemcilere Radeon Vega işlemcisinin eşlik ettiği 5K Retina ekranlı bilgisayar gelecek nesil işlem çekirdeği ve 16 GB’a kadar dahili yüksek bant genişliğine sahip bellek (HBM2), Vega GPU ile gerçek zamanlı 3D render alma ve etkileyici, yüksek kare hızlı VR için 11 Teraflop tek duyarlı işlem gücü sunuyor. Yarı hassas hesaplama, yapay zeka teknolojileri için ideal olan iMac Pro, 22 Teraflop’a kadar performans sağlıyor. iMac Pro 4 TB’ye kadar SSD ve 128 GB’a kadar ECC belleğe kadar destek veriyor.

iMac Pro’nun Türkiye satış fiyatı belli oldu mu?

Dört adet Thunderbolt 3.0 ve 10 GB Ethernet bilgisayarın sunduğu bağlantı noktaları arasında. 1080p FaceTime kameranın yer aldığı bilgisayar opsiyonel olarak sunulan VESA standart aparatla duvara kolayca monte edilebiliyor. Yurt dışında başlangıç fiyatı 4.999 dolar olan bilgisayarın Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmadı.