reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones dizisinin iptal edilme nedeni

Game of Thrones dünyasında geçecek ve The Long Night ismiyle anılan dizinin iptal edildiği geçen gün belli olmuştu. HBO’nun bu kararının nedeni netlik kazandı.

Daha önce de sizinle paylaştığımız üzere aslında birden fazla Westeros dizisi geliştiriliyordu. Bu farklı farklı yapımlardan biri de The Long Night ya da diğer ismiyle Bloodmoon dizisiydi. George R. R. Martin‘in The Long Night ismiyle andığı yapım Game of Thrones ‘tan binlerce sene öncesinde geçen dizi kahramanların çağından karanlık zamanlara geçişi ele alıyor. Westeros’un gizli kalan sırları, ak gezenlerin ortaya çıkış hikayesi, doğunun gizleri ve Stark efsanesi… Hikaye bildiğimizden çok farklı.” sözleriyle özetleniyordu. Oyuncu kadrosunda ise Naomi Watts ve Josh Whitehouse yer alacaktı. Kısa bir süre önce HBO’nun bu projeyi devam ettirmeme kararı aldığını öğrendik. Bunun nedeni ise aslında çok açık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones dizileri arasındaki seçim

Game of Thrones’un final sezonunda ak gezenlerin gizemi ortadan kaldırıldı. Başlangıçta çok daha büyük bir tehlike olduğunu düşündüğümüz ak gezenler o kadar çabuk bir şekilde ortadan kaldırıldı ki, onlara dair varolan merak da bir anda toza dönüştü. Bu Game of Thrones’un final sezonunda yaptığı en büyük hatalardan biriydi. Geliştirilen diğer proje ise House of the Dragon. Targaryen ailesinin geçmişine odaklanıyor ve ejderhalardan dolayı çok daha fazla heyecan uyandırıyor. Ejderhaları televizyona taşımanın ne kadar masraflı olduğunu da zaten biliyoruz. Görünen o ki HBO başarısı daha garanti olan projeye daha fazla bütçe ayırmak ve başarılı olacağına inandıkları işe odaklanmak istiyorlar.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı