reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

İptal edilen yeni Game of Thrones dizisi

Game of Thrones dünyasında geçecek ve uzun yıllar öncesini konu edecek olan The Long Night dizisinin HBO tarafından iptal edildiği ortaya çıktı. Peki bu kararın arkasındaki sebep ne?

Bildiğiniz gibi Westeros‘un televizyon macerasının bitmediği Game of Thrones’un final yapmasından çok önce belli olmuştu. HBO‘nun birden fazla Westeros bağlantılı proje geliştirdiği açıklanmıştı. Bunlardan biri de The Long Night ismiyle anılan projeydi. Öyle ki bu dizinin özeti yayınlanmış ve başrol oyuncuları belli olmaya başlamıştı. Dizi kısaca  “Game of Thrones ‘tan binlerce sene öncesinde geçen dizi kahramanların çağından karanlık zamanlara geçişi ele alıyor. Westeros’un gizli kalan sırları, ak gezenlerin ortaya çıkış hikayesi, doğunun gizleri ve Stark efsanesi… Hikaye bildiğimizden çok farklı.” sözleriyle özetleniyordu. Oyuncu kadrosunda ise Naomi Watts ve Josh Whitehouse’un yer alacağı netlik kazanmıştı. Özetle herkes dizinin çekimlerinin başlamasını bekliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones dizisi The Long Night iptal edildi

Hollywood’un güvenilir kaynaklarından Deadline sitesinin haberine göre The Long Night kod ismiyle anılan proje HBO tarafından iptal edildi. Henüz bu durum kanalın kendisi tarafından resmen duyurulmadı. Fakat oyunculara projenin devam etmeyeceğine dair bilgilendirme geçildiği ifade ediliyor. George R.R. Martin ve Ryan Condal‘ın ortaklığında hazırlanacak dizi projesinin neden iptal edildiği henüz bilinmiyor. Tahminler Game of Thrones ‘un hayal kırıklığı yaratan finalinin ardından bu dünyaya olan ilginin büyük ölçüde azalması. HBO’nun istenen oranda ilgi çekmeyecek bir işe büyük bir yatırım yapmamayı tercih ettiği düşünülüyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı