reklamı kapat

POPÜLER

Joker

Joaquin Phoenix’li Joker filminin kırdığı büyük rekor

Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı Joker filminin uzun zamandır beklenen rekoru sonunda kırdığı kesinlik kazandı. Böylece film Deadpool’u zirveden indirmiş oldu.

DC çizgi romanlarından uyarlanan fakat oldukça farklı bir tarza sahip olan Joker’in elde ettiği başarıları son zamanlarda sık sık konuşuyoruz. Yapımın Venedik Film Festivali’nde en iyi film ödülüne layık görülmesinin ardından gişe macerası da çok hızlı başlamıştı. İzleyicilerden büyük ilgi gören bu yapımın 18+ uyarısıyla vizyona giren işler içinde en çok kazanç elde eden yapım olabileceği daha o zamandan beri konuşuluyordu. Zaman geçtikçe bu iddianın gerçekleşme ihtimalinin yükselmesine şahit olduk. Öyle ki daha film rekoru kırmadan Deadpool’un yıldızı Ryan Reynolds’tan keyifli bir kutlama mesajı gelmişti. Tüm bu sürecin ardından sonunda beklenen rekor kırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker gişeyi alt üst etti

Box Office Mojo’nun paylaştığı bilgilere göre Joker’in Amerika Birleşik Devletleri içindeki kazancı 277 milyon dolar. Uluslararası pazarlara baktığımızda bu kazancın 574 milyon dolar olduğunu görüyoruz. Vizyona girdiği günden bu yana büyük ilgi gçren film şu an toplamda 852 milyon dolarlık gişe hasılatına sahip. Bu sayede yetişkinlere hitap eden filmler arasında en çok gişe hasılatı elde eden film oldu. İkinci sırada ise uzun süredir zirveyi elden bırakmayan Deadpool’u görüyoruz.

Bu rekor öncesinde pek çok kaynak Joker filminin 1 milyar dolarlık gişe sınırını aşamayacağını düşünüyordu. Hayranlar ise bu rekorun gelebileceğine inanıyor. Sonucun ne olacağını ise zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı