reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch akıllı saat
Xiaomi Mi Watch akıllı saat

Xiaomi Mi Watch akıllı saat için yeni detaylar veren resmi paylaşımlar

Xiaomi 5 Kasım tarihinde Mi CC9 Pro akıllı telefon ile beraber tanıtılacak Xiaomi Mi Watch akıllı saat için paylaşımlara devam ediyor.

Apple Watch’a benzer bir tasarıma sahip olan akıllı saat modeli Xiaomi Mi Watch, firmanın resmi paylaşımlarıyla her geçen saat daha detaylı hale geliyor. Bu sefer modelin işlemcisi netleşmiş durumda. Aşağıdaki paylaşıma göre saatin merkezinde Snapdragon 3100 yer alıyor. Biliyorsunuz WearOS işletim sistemli birçok akıllı saate gücünü Snapdragon Wear 2100 işlemci veriyor. Bu açıdan Snapdragon 3100 ile gelecek olması sevindiren saat, burada yüksek bir pil ömrü sunacak gibi görünüyor. Çünkü Snapdragon 3100 direkt olarak pil ömrüne odaklanıyor. İşlemcinin içerisinde ultra düşük güçte çalışan ikincil bir yardımcı işlemci bulunuyor. Bu işlemci temel özellikleri yerine getirirken neredeyse hiç enerji harcamıyor.

Yeni işlemcinin birçok kullanım durumunda yerini aldığı sürüme oranla 20 kat daha az enerji kullandığı belirtiliyor. Bu yapı sayesinde 4 ila 12 saat arasında bir artış elde edilebildiği biliniyor. Yeni görsellerde Apple Watch’tan çok daha köşeli tasarlandığı görülen Android temelli WearOS işletim sistemli saat, biliyorsunuz eSIM desteğini de taşıyor. Xiaomi Mi Watch modelinin içinde ayrıca GPS ve NFC de bulunuyor. Gövdesinde bir hoparlör ile mikrofon da yer alan modelin, bağımsız görev yapabilecek olmasıyla sevindiriyor.

Xiaomi Mi Watch akıllı saat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Watch akıllı saat Türkiye’de de satılacaktır

Apple Watch’tan çok daha ucuza satılacak modelin, bu açıdan Türkiye’de büyük bir şansı bulunuyor. Türkiye’de eSIM özelliği kullanılamayacak modelin, fiyatı gerçekten çok merak ediliyor

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelecekten gelen telefonu Mi Mix Alpha