reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch akıllı saat

Xiaomi Mi Watch akıllı saat için Türkiye müjdesi geldi

Dikkat çekici Xiaomi Mi Watch akıllı saat, yapılan resmi açıklama üzerinden verilen müjdeye göre Türkiye pazarına da getiriliyor. İşte detaylar;

Xiaomi Mi Watch akıllı saat, hatırlarsınız genel olarak oldukça beğenilmişti. Apple Watch’ı kare andıran tasarımıyla Android akıllı telefon sahiplerine hitap eden Mi Watch, özellikle 185 dolarlık başlangıç fiyatı ve Android temelli WearOS üstüne kurulan MIUI arayüzü / işletim sistemi ile dikkat çekmişti. İşte bu saatin yerini alan yuvarlak tasarımlı diğer Mi Watch, Xiaomi Türkiye‘nin açıklamasına göre yakında Türkiye’de de satılıyor. Modelin henüz kaça satılacağı ise bilinmiyor. Görebileceğiniz üzere oldukça şık duran saat, 1,39 inç renkli AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Bu ekranda 450 nit parlaklık sunan ürün, 32 gram ağırlığında. Su geçirmeyen akıllı saat, yerleşik olarak bir sesli asistana sahip ve 6 farklı renkte kayış ile geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde iki adet fiziksel buton yer alan model, 16 güne kadar pil ömrü getiriyor, yerleşik GPS‘e sahip, Android temelli WearOS üstüne kurulan MIUI arayüzü / işletim sistemiyle geliyor, uyku takibi yapabiliyor ve kandaki oksijen değerini diğer aktivite / nabız değerleriyle ölçebiliyor. Modelin Avrupa fiyatı ise 99 euro seviyesinde yer alıyor.

İlk Xiaomi Mi Watch akıllı saat için detaylar şunlardı

Mi Watch, gücünü Snapdragon Wear 3100 işlemciden alıyor. Bünyesinde GPS, WiFi, Bluetooth ve NFC birimleri yer alan saat, eSIM desteğini de taşıyor. Bu sayede telefonlardan bağımsız hale gelebilen saat, hoparlör ve mikrofonuyla dijital asistan XiaoAI ile etkili bir iletişim kurulabiliyor.

1,78 inç her zaman açık özellikli AMOLED ekranı , 44 mm gövdesi ve 570 mAh pili bulunan saat, normal kullanımda 36 saatlik bir pil ömrü sunabiliyor. 8 GB dahili depolaması olan model, 1 GB RAM’e sahip.

İlginizi Çekebilir

Amazon firmasından uçabilen güvenlik kamerası