reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition akıllı saat

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition akıllı saat tanıtıldı; işte fiyatı

Xiaomi Watch Color akıllı saat modelininin yenisi Xiaomi Watch Color 2 değil Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition olarak karşımızda.

Xiaomi Watch Color, uzun süre önce tanıtılmış ve geç de olsa Türkiye’de de satılmış bir akıllı saat modeli olarak yakında yerini Xiaomi Watch Color 2 modeline bırakacak demiştik. Ancak bu konudaki tahminler yanlış çıktı ve direkt olarak Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition geldi. Yuvarlak gövdeli bir tasarıma sahip olan yeni model, yan tarafında iki adet fiziksel buton taşıyor ve özellikle SpO2 sensörüyle dikkat çekiyor. Akıllı saat bu sayede Huawei’nin akıllı saatlerinde / bilekliklerinde ve Apple Watch Series 6’da da olduğu gibi kandaki oksijen derecesini ölçebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun sağlık konusunda önemli bir gösterge olduğu aktarılırken, Mi Watch Color Sports Edition için açıklanan yurt dışı satış fiyatı 97 dolar seviyesinde yer alıyor. İleride Türkiye’de de satılacağını düşündüğümüz saat, 1,39 inç HD AMOLED ekran üstüne kuruluyor. 120 saat arayüzü ve 117 otomatik spor modu olan ürün, GPS ile NFC’ye de sahip ve Bluetooth 5.0 üzerinden bağlantı kuruyor. Xiaomi’ye göre saat 420 mAh piliyle 16 günlük bir kullanım getiriyor ve her kalemde aktivite takibi yaparak bildirimlerin üzerine alabiliyor.

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition için temel olan Watch Color akıllı saat neler sunuyordu?

Akıllı saat, 1,39 inç 454×454 piksel renkli AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Yeni gelen bilgilere göre dikkat çeken ürün, Mi Watch akıllı saat modeli gibi saatler için MIUI ile geliyor. Sağlam bir yazılımsal altyapısı bulunan Watch Color, bünyesindeki 420 mAh piliyle 14 günlük (Sade modda 22 gün) bir kullanım ömrü sunuyor ve suya karşı oldukça dayanıklı tasarlanmış.

Birçok farklı spor dalında detaylı aktivite takibi yapabilen ve kayış değişimine izin veren Watch Color, arkasında optik bir nabız sensörü barındırıyor ve Bluetooth 5.0 LE, NFC ve GPS + GLONASS donanımlarını barındırıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin 80W hızlı şarj teknolojisi