reklamı kapat

POPÜLER

Mansory çim biçme makinesi

Mansory çim biçme makinesi; ilhamı basketbol ayakkabısından alınan çılgın proje

Mansory ile Almanya merkezli bir spor giyim markasını bir araya getiren çim biçme makinesi projesi, ilhamını Air Jordan’dan alıyor.

Mansory, hayata geçirdiği modifikasyon projeleriyle pek çok otomobil meraklısının belleğinde yer edinmiş önemli isimler arasında. Sık sık geliştirdiği projelere LOG’da da yer verdiğimiz ekibin, Mercedes G-Class’dan başlayıp Bugatti Veyron’a kadar uzanan oldukça geniş ve esnek bir çalışma alanı var. Premium modellerin dinamiklerinin nasıl daha da ileriye taşınabileceği konusunda çokça örneği olan Mansory’nin radarımıza takılan son projesiyse biraz ezber bozacak bir sınıfa odaklanıyor. Tecrübesini asfalt yerine bu kez bahçelerde konuşturmayı tercih eden ekibin merkezinde ise bir çim biçme makinesi projesi var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mansory, proje için herhangi bir satış detayı paylaşmadı

Projeden paylaşılan ilk detaylar en az projenin kendisi kadar ilgi çekici. Burada altı çizilmesi gereken ilk nokta, projenin ilhamının Air Jordan XI serisi ayakkabıdan alınmış olması. Bu ilhamın alınmasındaki destek ise, Almanya merkezli spor giyim markası BSTN ile yapılan ortaklıktan geliyor. Nitekim aracın isminin de Mansory X BSTN GT XI olduğunu görüyoruz. Gövde bölümün tamamen el yapımı karbon fiber alaşım malzemeden üretileceğı açıklanan çim biçme makinesinde klasik tip bir ışıklandırma kullanıldığını görüyoruz. İlhamı alınan ayakkabının marka logosu da kullanılan koltuğun üzerinde karşımıza çıkıyor. Özel nitelikte sadece bir adet üretilmesi beklenen modelin bu sebepten ötürü herhangi bir fiyat detayı da yer almıyor.

İlginizi çekebilir

Şehirli canavar Ferrari Roma ile tanışın