reklamı kapat

POPÜLER

Honda çim biçme makinesi

Birçok spor otomobilden daha hızlı Honda çim biçme makinesi [Video]

Japon otomobil devi Honda, “Mean Mower” adı altında sergilediği çim biçme makinesi ile ses getirmeye devam ediyor. Bu sefer yine bir rekor gündemde bulunuyor.

Honda bu adeta bir yarış aracı gibi tasarlanan çim biçme makinesiyle 2014 yılından bu yana gündeme geliyor. İlk tanıtıldığında 186 km/s hıza çıkabilen ve 0-100 km/s hızlanması sadece 4 saniye olan araç, daha sonra çıkan yeni sürümüyle önemli bir rekor kırmış ve 241 km/s çıkmayı başarmıştı. Şimdi ise ciddi bir rekor daha geldi. Spor otomobilleri kıskandıran çim biçme makinesi “Mean Mower”, 160 km/s hıza sadece 6.285 saniyede çıkarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na girmeyi başardı. Yukarıda izleyebileceğiniz bu hızlanma değeriyle dediğimiz gibi birçok spor otomobili geride bırakan araç, bir kez daha ses getirmeyi başardı. Gücünü CBR1000RR Fireblade SP motosiklet modelinden çıkarılan motordan alan araç, 13 bin devirde 200 beygir güç üretebiliyor. Aracın yeni versiyonu 0’dan 100 km/s hıza ise 3 saniyeden daha az bir sürede çıkıyor. Yüksek güce ve hıza özel modifiye edilmiş bir altyapısı ve gövdesi bulunan Mean Mower, firma tarafından “dünyanın en hızlısı” olarak nitelendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honda çim biçme makinesi
Honda çim biçme makinesi
Honda çim biçme makinesi
Honda çim biçme makinesi
Honda çim biçme makinesi

Honda “Mean Mower” çim biçme makinesi nefes kesiyor

Bu görevini aktif olarak yerine getirebilen yani gerçekten çim biçebilen araçla sınırlarını zorlayan Honda, gündeme gelmeyi gerçekten iyi biliyor.