reklamı kapat

POPÜLER

çim biçme makinesi: Segway Navimow

Çok akıllı özelliklere sahip robot çim biçme makinesi: Segway Navimow

Günümüzde akıllanmayan pek fazla bir şey kalmadı. Bu durum kesinlikle çim biçme makinesi pazarı için de geçerli.

Kısa süre önce tanıtılan Segway Navimow, oldukça gelişmiş özelliklere sahip bir çim biçme makinesi ya da başka bir deyişle çim biçme robotu.

Tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz ürün, akıllı ev süpürgeleriyle benzer bir mantıkta çalışıyor ancak doğal olarak sadece çim biçme yapıyor.

Akıllı telefon kontrolüne sahip olan Segway Navimow, dijital olarak belirlenen sınırlar içerisinde görev yapıyor ve özel çocuk ile hayvan koruma sistemlerine sahip. Örneğin ürünün yanına bir köpek giderse kesme işlemi otomatik olarak durduruluyor.

Exact Fusion Locating System (EFLS) sistemiyle bulunduğu konumu 2 cm hassasiyet ile belirleyebilen Navimow, yerleşik GPS üzerinden hırsızlık koruması da sağlıyor. Yani ürünün konumu çalınması halinde akıllı telefon üzerinden görülebiliyor.

Bünyesindeki birçok sensörü hem kaza / darbe önleme hem de ortam haritalandırması için kullanan robot çim biçme makinesi, çimlerin biçilmesi ihtiyacını otomatik hale getirerek, özellikle büyük bahçelere sahip kişilerin hayatını fazlasıyla kolaylaştırıyor.

Çimler için en iyi biçme hattını otomatik olarak belirleyen Segway Navimow, yüksekliği de iyi şekilde dengeleyebiliyor. Böylelikle çim bahçe zemini tamamen düz hale getirilebiliyor.

Yerleşik algoritmalar ile öğrenebilen, her bahçeye özel kararlar alarak kendisini geliştirebilen ve sadece  58 dB gürültü çıkaran robot, 10.200 mAh piliyle 3 bin metrekareye kadar çim biçme yapabiliyor. Ancak bu değer çimin türüne ve eğime göre çok ciddi şekilde değişiyor.

https://youtu.be/0AT3cjVFDaI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı çim biçme makinesi Segway Navimow dikkat çekti

Su geçirmeyen ve akıllı süpürgeler gibi şarj ihtiyacı olduğu zaman özel stant ünitesine kendisi gidebilen çim biçme robotu, birden fazla versiyona sahip. Versiyonlar arasında bağlantı ve menzil konusunda farklar bulunuyor.

Modelin başlangıç fiyatı 1.199 euro seviyesinde yer alıyor. 4G bağlantılı, GPS’li ve hırsızlık önleme sistemli en üst sürüm içinse 2.499 euro verilmesi gerekiyor.