reklamı kapat

POPÜLER

Honda

Sesine kulak verin; Honda imzalı dünyanın en hızlı çim biçme makinesinin Goodwood macerası [Video]

Yaklaşık dört ay önce beraberinde dünya rekorunu getiren Honda imzalı çim biçme makinesi belki de en çok yakışacağı organizasyonlardan birisinde sahne aldı.

Advertisement

Otomobil üreticilerinin yanı sıra dünyanın pek çok yerinde meraklıları da bir ara getiren Goodwood Hız Festivali, olağan şüphelilerin dışında keyifli sürprizler de barındırıyor. Polestar, McLaren, Ford, Aston Martin ve sayısını artırmak konusunda hiç zorlanmayacağımız beklenen katılımcıların yanına, kısa süre önce tanıtılan fantastik parçalar da eklenmiş durumda. Geçtiğimiz mart ayında sizlerle değerlendirmesini yaptığımız dünyanın en hızlı çim biçme makinesi de, bu sene 25. yılını kutlayan organizasyonun unutulmazları arasına girmek için İngiltere’ye geldi. Üzerinde barındırdığı Corvette motoruyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu oyuncunun ortaya koyduğu ses ise kesinlikle dinlemeye değer.

Hatırlanması gerekenler

Goodwood Hız Festivali’nin resmi kaynakları üzerinden paylaştığı video öncesinde dilerseniz aracın öne çıkan teknik özelliklerinin üzerinden geçelim. Corvette’in sekiz silindirli motorunu ve özel olarak tasarlanmış şanzıman barındıran makine 0’dan 100’e hızlanmasını sadece üç saniyede tamamlayabiliyor. Maksimum hız bölümüne 215 km/s‘i gören aracın , 200 kilogramlık toplam ağırlık değeri 200 beygirlik güç oranıyla bir araya getiriliyor. Bu da kilogram başına 1 beygir gibi oldukça başarılı bir değer elbette. Kağıt üzerinde yazan bu değerlerin daha da anlamlandırabilmek adına sizleri keyifli videoyu izlemeye davet ediyoruz.