reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch akıllı saat

Yuvarlak gövdeli Xiaomi Mi Watch akıllı saat tanıtıldı; işte fiyatı

Xiaomi Mi CC9 Pro yanında tanıtılan dikkat çekici Xiaomi Mi Watch akıllı saat için şimdi bir de yuvarlak gövdeli bir sürüm geldi.

Xiaomi Mi Watch akıllı saat, hatırlarsınız genel olarak oldukça beğenilmişti. Apple Watch’ı kare andıran tasarımıyla Android akıllı telefon sahiplerine hitap eden Mi Watch, özellikle 185 dolarlık başlangıç fiyatı ve Android temelli WearOS üstüne kurulan MIUI arayüzü / işletim sistemi ile dikkat çekmişti. Mi 10T’lerin etkinliğinde ise sürpriz tasarımlı bir Mi Watch tanıtıldı. Sayfada görebileceğiniz üzere oldukça şık duran yeni saat, 1,39 inç renkli AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Bu ekran 450 nit parlaklık sunan ürün, aktarıldığı kadarıyla sadece 32 gram ağırlığında. Elbette su geçirmeyen model, yerleşik olarak bir sesli asistana sahip ve 6 farklı renkte kayış ile elde edilebiliyor. Bünyesinde iki adet fiziksel buton yer alan model, 16 güne kadar pil ömrü getiriyor, yerleşik GPS‘e sahip, Android temelli WearOS üstüne kurulan MIUI arayüzü / işletim sistemiyle geliyor, uyku takibi yapabiliyor ve kandaki oksijen değerini diğer aktivite / nabız değerleriyle ölçebiliyor. Modelin Avrupa fiyatı ise 99 euro seviyesinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk Xiaomi Mi Watch akıllı saat için kısa bir özet yaparsak

Mi Watch, gücünü Snapdragon Wear 3100 işlemciden alıyor. Bünyesinde GPS, WiFi, Bluetooth ve NFC birimleri yer alan saat, eSIM desteğini de taşıyor. Bu sayede telefonlardan bağımsız hale gelebilen saat, hoparlör ve mikrofonuyla dijital asistan XiaoAI ile etkili bir iletişim kurulabiliyor. 1,78 inç her zaman açık özellikli AMOLED ekranı , 44 mm gövdesi ve 570 mAh pili bulunan saat, normal kullanımda 36 saatlik bir pil ömrü sunabiliyor. 8 GB dahili depolaması olan model, 1 GB RAM’e sahip.

İlginizi Çekebilir

Amazon firmasından uçabilen güvenlik kamerası