reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch Lite akıllı saat

Xiaomi Mi Watch Lite akıllı saat için tarih ve fiyat ortaya çıktı

Xiaomi Mi Watch akıllı saat modeli altına Xiaomi Mi Watch Lite akıllı saat de geliyor. Saat için ilk en önemli bilgiler sızdırıldı.

Uzun zamandır yolda olan Xiaomi Mi Watch Lite modeli, ortaya çıktığı kadarıyla yarın yani 10 Aralık tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. 50 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacağı aktarılan saat, gerçekten bayadır merak ediliyordu. Daha önce gördüğümüz kadarıyla yuvarlak değil kare bir tasarımı benimseyen model, FCC’den öğrenildiği kadarıyla 1,4 inç renkli HD ekran ile geliyor. Yerleşik olarak GPS‘e sahip olan Mi Watch Lite, 24 saat nabız takibi yapabiliyor ve 230 mAh pil ile 5W şarj desteğiyle yolda bulunuyor. Bağlantı tarafından Bluetooth 5.1 kullanan modelin, Android yanında iOS cihazlarla da çalışabildiği aktarılıyor. Yan tarafından tek bir fiziksel buton taşıyan Mi Watch Lite, Türkiye’de de satılacak seçenekler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Watch Lite öncesinde Mi Watch akıllı saat neler sunuyordu?

Hatırlamak adına Mi Watch, gücünü Snapdragon Wear 3100 işlemciden alıyor. Bünyesinde GPS, WiFi, Bluetooth ve NFC birimleri yer alan saat, Türkiye’de olmayan eSIM desteğini de taşıyor. Bu sayede telefonlardan bağımsız hale gelebilen saat, hoparlör ve mikrofonuyla dijital asistan XiaoAI ile etkili bir iletişim kurulabiliyor. 1,78 inç her zaman açık özellikli AMOLED ekranı , 44 mm gövdesi ve 570 mAh pili bulunan saat, normal kullanımda 36 saatlik bir pil ömrü sunabiliyor. 8 GB dahili depolaması olan model, 1 GB RAM’e sahip.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni akıllı telefonları ile tanışın