reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch Lite akıllı saat

Xiaomi Mi Watch Lite akıllı saat modeli tanıtıldı

Xiaomi Mi Watch akıllı saat modeli altına beklenen Xiaomi Mi Watch Lite akıllı saat resmi olarak eklendi. Ancak fiyat açıklanmadı.

Uzun zamandır yolda olan Xiaomi Mi Watch Lite modeli, beklendiği gibi 10 Aralık tarihinde resmileştirildi. Resmi fiyatı açıklanmayan ancak 50 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacağı bilinen saat, görebileceğiniz üzere yuvarlak değil kare bir tasarımı benimsiyor. Teknik olarak bakarsak model ilk olarak 1,4 inç renkli TFT ekran ile geliyor. Yerleşik olarak GPS‘e sahip olan Mi Watch Lite, 24 saat nabız takibi yapabiliyor ve 230 mAh pil ile 5W şarj desteği taşıyor. Modelin bu pil ile 9 günlük bir kullanım ömrü sunduğu aktarılıyor. Bağlantı tarafında Bluetooth 5.1 kullanan modelin, Android yanında iOS cihazlarla da çalışabildiği aktarılıyor. Yan tarafında tek bir fiziksel buton taşıyan Mi Watch Lite, yüksek ihtimalle resmi garantili olarak Türkiye’de de satılacak seçenekler arasında yer alıyor. Bünyesinde 120 adet saat arayüzü yer alan ürün, aşağıdaki aparat üzerinden bir masa saati formunda rahatlıkla şarj edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Watch Lite öncesinde Mi Watch akıllı saat neler sunuyordu?

Hatırlamak adına Mi Watch, gücünü Snapdragon Wear 3100 işlemciden alıyor. Bünyesinde GPS, WiFi, Bluetooth ve NFC birimleri yer alan saat, Türkiye’de olmayan eSIM desteğini de taşıyor. Bu sayede telefonlardan bağımsız hale gelebilen saat, hoparlör ve mikrofonuyla dijital asistan XiaoAI ile etkili bir iletişim kurulabiliyor. 1,78 inç her zaman açık özellikli AMOLED ekranı , 44 mm gövdesi ve 570 mAh pili bulunan saat, normal kullanımda 36 saatlik bir pil ömrü sunabiliyor. 8 GB dahili depolaması olan model, 1 GB RAM’e sahip.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni akıllı telefonları ile tanışın