reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Watch akıllı saat
Xiaomi Mi Watch akıllı saat
Xiaomi Mi Watch akıllı saat
Xiaomi Mi Watch akıllı saat

Xiaomi Mi Watch akıllı saat modelinden üzücü Türkiye haberi

Xiaomi Mi CC9 Pro yanında tanıtılan dikkat çekici Xiaomi Mi Watch akıllı saat modeli için üzücü bir Türkiye haberi geldi.

185 dolarlık başlangıç fiyatıyla ses getiren Xiaomi Mi Watch akıllı saat, biliyorsunuz uzun süredir sadece Çin merkezli olarak elde edilebiliyor. Gelen bilgilere göre bu durum yakın zaman içerisinde değişmeyecek. Çünkü model için henüz resmi global satış planlarının yapılmadığı aktarılıyor. Bu açıdan Türkiye’de de “resmi garantili” olarak yakın zamanda satılmayacak akıllı saat, bu konuda bekleyenlerini oldukça üzecek gibi duruyor. Ancak burada “resmi garantili” ibaresinin üstünü çizmemiz gerekiyor. Modelin 2020’nin başında “ithalatçı garantili” olarak farklı satış kanallarına geleceği düşünülüyor. Aynı zamanda modelin gümrük vergileri ödendiği zaman Çin’de buraya getirilebildiğini de belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Watch akıllı saat hangi özelliklere sahipti?

Hatırlamaka adına Mi Watch, gücünü Snapdragon Wear 3100 işlemciden alıyor. Bünyesinde GPS, WiFi, Bluetooth ve NFC birimleri yer alan saat, Türkiye’de olmayan eSIM desteğini de taşıyor. Bu sayede telefonlardan bağımsız hale gelebilen saat, hoparlör ve mikrofonuyla dijital asistan XiaoAI ile etkili bir iletişim kurulabiliyor. 1,78 inç her zaman açık özellikli AMOLED ekranı , 44 mm gövdesi ve 570 mAh pili bulunan saat, normal kullanımda 36 saatlik bir pil ömrü sunabiliyor. 8 GB dahili depolaması olan model, 1 GB RAM’e sahip.

İlgili Video