reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 serisinden Türkiye ümidini artıran satış gelişmesi

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro, Çin ve Malezya’dan sonra Avrupa’da da satışa çıkmıştı. Ancak burada daha büyük bir gelişmenin haberi geldi.

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro, Avrupa’da lanse edilmelerine rağmen ilk olarak Çin’de satışa sunuldu. Daha sonra Malezya’da görülen telefonlar, geçtiğimiz haftalarda Romanya‘da satışa sunuldu. Şimdi ise büyük bir Avrupa çıkışının haberi geldi. Ortaya çıkanlara göre Mate 30 serisi kasım ayının ortasında birçok Avrupa ülkesinde resmi olarak elde edilebilir olacak. Burada adı geçen ülkeler arasında şimdilik Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, İngiltere ve İsviçre yer alıyor. Modelin şimdilik diğer hangi Avrupa ülkelerinde satılacağı bilinmiyor. Ancak bu kadar büyük çaplı bir çıkışın sonunda telefonların Türkiye’de de gelmesi bekleniyor. Bazı duyumlara göre Türkiye’ye sadece Mate 30 Pro modelini getirmeyi düşünen Huawei, Android lisansı olmaması rağmen telefonunu farklı yerlerde de satmak istiyor. Android lisansı olmadığı için telefon Play Store başta olmak üzere Google uygulamaları ve servisleri olmadan geliyor. Avrupa başlangıç fiyatları Mate 30 için 760 euro, Mate 30 Pro için 1.050 euro seviyesinde karşımıza çıkarken, Türkiye fiyatı hakkında ise henüz bir bilgimiz bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin en çok dikkat çekeni Huawei Mate 30 Pro

Kavisli kenar konusunda sınırları zorlayan ve Kirin 990 ile yüksek performans sunan Pro model, biliyorsunuz özellikle kamerasıyla öne çıkıyor. Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Çok iyi normal ve düşük ışık performansı bulunan telefon, 720p çözünürlükte tam 7.680 fps yavaş çekim yapabiliyor. Bunun bizim çektiğimiz örneği burada yer alıyor.

İlgili Video