reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi TV 4

Xiaomi, Türkiye’de de satacağı televizyon tarafında çıtayı yükseltiyor

Geçtiğimiz hafta Türkiye’de de satılacağını öğrendiğimiz Xiaomi akıllı televizyon modelleri, görüntü kalitesinde çıtayı yükseltiyor.

Xiaomi, akıllı televizyon pazarında gerçek anlamda fırtına gibi esiyor. Yapılan resmi bir açıklamaya göre Xiaomi imzalı akıllı televizyonların Türkiye’ye getirilmesi için çok ciddi çalışmalar yürütülüyor. Bu oldukça sevindirirken, kısa süre önce Mi CC9 akıllı telefon ve Mi Watch akıllı saat ile beraber 5 Kasım etkinliğinde Mi TV 5 akıllı televizyon serisinin de duyurulacağını öğrendik. Firmanın Mi TV 4 akıllı televizyon serisi LCD / LED ekranlar üstüne kuruluyor. İşte firma tam dam burada önemli bir adım atıyor. Çünkü resmi açıklama ile Mi TV 5 serisinin QLED (Quantum Dot) panel üstüne kurulacağı müjdeleniyor. Burada yüksek ihtimalle Samsung imzalı 4K QLED paneller kullanacak firma, yukarıda da dediğimiz gibi görüntü kalitesinde çıtayı ciddi şekilde yükseltiyor. OLED olmayan ancak ona yakında performans sunan QLED paneller, Samsung’un kendi televizyonlarında da aktif olarak kullanılıyor ve genel olarak olumlu geri dönüşler alıyor. Xiaomi Mi TV 5 akıllı televizyon serisi hakkında şimdilik başka bir bilgimiz ise bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi televizyon modelleri fiyat performans konusunda çok iddialı

Örneğin firmanın geçtiğimiz ay tanıttığı 4K çözünürlüklü Mi Full Screen TV Pro için 43 inç modele yaklaşık 210 dolar, 55 inç modele 337 dolar, 65 inç modele ise 478 dolar fiyat açıklandı. Bu fiyatlar birçok rakipten çok ama çok daha aşağıda yer alıyor. Bu açıdan firmanın Türkiye’ye getireceği televizyonları büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın hayalleri süsleyen akıllı telefon modeli Mi Mix Alpha