reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi TV 5 akıllı televizyon

Xiaomi Mi TV 5 akıllı televizyon çok iddialı geliyor; işte yeni detaylar

Akıllı televizyon modeli Xiaomi Mi TV 5 için tasarıma yönelik yeni bir paylaşım daha yapıldı. Model oldukça iddialı geliyor.

Advertisement

Xiaomi imzalı akıllı televizyon modelleri artık Türkiye’deki kullanıcıları da ilgilendiriyor. Çünkü firma modellerini Türkiye’de de satmak adına yeni bir hazırlık içerisinde bulunuyor. İşte burada Xiaomi’den gelecek ve büyük ihtimalle Türkiye’de de satılacak yeni model Mi TV 5 akıllı televizyon modeli olacak. Çok ince bir kasayla yolda olan modelin, çerçeveleri de yerini aldığı Mi TV 4’e oranla tam yüzde 47 oranında daha ince. Bu açıdan oldukça modern görünecek TV, daha net konuşmak gerekirse 1,8 mm çerçeve, 5,9 mm seviyesinde de kasa kalınlığına sahip. Henüz fiyatı belli olmayan ancak büyük merak uyandıran televizyonun, 65 inç boyutunda olduğu da sızanlar arasında yer alıyor. Yani oldukça büyük bir TV yolda bulunuyor.

Xiaomi Mi TV 5 akıllı televizyon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi TV 5 için teknik detaylar ise şöyle

Bünyesinde Samsung imzalı bir 4K QLED panel yer alan ve yüksek renk doğruluğu sunan akıllı televizyon, 4 GB RAM‘e ve 64 GB eMMC depolama alanına sahip. Gücünü 8K’ya kadar destek veren 12 nm üretim sürecinden çıkan T972 işlemciden alan modelin, bu kombinasyon ile Mi TV 4’e oranla çok daha güçlü olduğu söyleniyor. Görüntü kalitesinin çok yüksek olduğu aktarılan Mi TV 5, NTCS renk gamutunun yüzde 108’ini karşılıyor ve MEMC teknolojisiyle geliyor. Bu teknolojiyi daha önce de kullanan Xiaomi, MEMC ile gecikmeyi düşürüyor ve akıcı bir izleme deneyimi sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın akıllı saat modeli