reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 ailesine yönelik heyecan verici açıklama

2020 Şubat gibi resmi olarak lanse edileceği söylenen Samsung Galaxy S11 ailesi için yeni bir kamera açıklaması yapıldı.

Advertisement

Dört farklı modelden oluşacağı iddia edilen Samsung Galaxy S11 ailesi, kamera konusunda çok iddialı olacak. Çünkü firmaya yönelik sağlam kaynak Ice Universe’e göre telefonların arkasında “çok yüksek ihtimalle” 108 megapiksel ana kamera yer alacak. Bu “yeni / ikinci jenerasyon” olarak geçen 108 megapiksel kameranın diğer kameralar (Beş ya da dörtlü kurulum) ile 5x optik zoom seviyesine çıkışı mümkün kılacağı belirtiliyor. Arkalarında kesin olarak ToF sensörü de yer alacak modellerin, görüntüleme gücü 2019’da çıkan amiral gemilerinden çok daha büyük olacak. Çünkü yeni telefonların sensör boyutları da hatırı sayılır oranda artacak. Görüntüleme tarafında bu yıl pazarın bir seviye gerisinde kalan Samsung, bunu 2020 amiral gemileriyle ciddi şekilde tersine çevirecek gibi görünüyor. Bu da elbette Samsung tarafında kalmak isteyenleri sevindiriyor. Ailenin tasarımının bittiği ve yakında görsel sızıntıların başlayacağı da açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi için diğer beklentiler ise şöyle

Aile hemen hemen kesin olarak en az 90 Hz, yüksek olasılıkla da 120 Hz hızında bir AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Galaxy S11 ailesi ayrıca One UI 2.0 Beta içerisinde bulunduğu kadarıyla güçlerini satıldıkları yere göre Snapdragon 865 ya da Exynos 9830 işlemciden alacak. Snapdragon 865 işlemcinin sadece ABD ve Çin’de kullanılacağı, Türkiye gibi diğer tüm pazarlara ise Exynos işlemcinin verileceği  de aktarılanlar arasında yer alıyor. Performans konusunda Apple A13 Bionic‘in hemen altında olacağı tahmin edilen Snapdragon 865 ve Exynos 9830 için birçok kalemde yeni imkanların önünü aralayacak açıklaması da yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı gelişmiş model iPhone 11 Pro