reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 kamerasından dikkat çeken zoom detayı

2020 Şubat ayı gibi resmi olarak lanse edileceği söylenen Samsung Galaxy S11 ailesi için kameraya yönelik yeni bir zoom detayı ortaya çıktı.

Üç ya da yüksek ihtimalle dört farklı modelden oluşacağı iddia edilen Samsung Galaxy S11 ailesi, hep söylediğimiz üzere taşıdığı kamera sistemiyle çok iddialı olacak. İşte bu kamera sistemine Hubble kod adı verildiği ortaya çıkmış durumda. Çok ama çok uzaklara bakmamıza imkan tanıyan Hubble Uzay Teleskobu‘ndan gelen bu kod isim, modelin sürekli gündeme gelen 5 kat optik zoom kapasitesini netleştiriyor gibi görünüyor. Kısa süre önce bir paylaşım yapan Ice Universe’e göre Galaxy S11’lerin arkasında Xiaomi Mi CC9 Pro‘dakinden farklı bir yeni nesil 108 megapiksel kamera yer alacak. 5x optik zoom seviyesini bu yüksek megapiksel ile birleştirerek 10x seviyesine hibrit yani kayıpsız olarak çıkabileceği tahmin edilen telefonların, arkasında kesin olarak bir 3D ToF sensörü de yer alıyor. Bilmeyenler için bu sensör kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Bu da çok daha iyi portre fotoğrafları anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesinin diğer detayları da çok iddialı görünüyor.

Yeni modeller en az 90 Hz yüksek olasılıkla da 120 Hz hızında bir AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Ailenin gücünü ise Snapdragon 865 ya da Exynos 9830 işlemciden alacağı söyleniyor. Tasarımsal olarak ön kameranın ekrana entegre edildiği ve kenar kavislerinin arttığı bir çizgiyi benimsemesi beklenen telefonlar, gerçekten oldukça merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı gelişmiş model iPhone 11 Pro