reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 ailesinin çok iddialı ilk kamera detayları sızdı

Resmi olarak 2020 başında gelecek Samsung Galaxy S11 ailesi gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer modellerin kamerası hakkında güzel bir bilgi var.

Samsung Galaxy S11 ailesi, kamera konusunda Galaxy dünyası içinde bir devrime hazırlanıyor. Firmanın çok ciddi geliştirmeler yapacağı ve sensörleri büyüteceği yeni modeller, söylendiği kadarıyla 108 megapiksel ana kamera üstüne kuruluyor. İlk olarak Xiaomi Mi Mix Alpha içerisinde kullanılan bu sensör, Galaxy S11 ailesinde dörtlü bir kurulumun merkezinde yer alacak deniyor. Bu kurulum sayesinde 5 kat optik zoom yani kayıpsız yakınlaştırma yapabilecek denilen telefonlar, şimdiden görüntüleme konusunda büyük merak uyandırıyor. Pazarda özellikle iPhone 11 Pro’yu geçmesi gereken Galaxy S11 ailesi, sık sık gündeme geldiği üzere heyecan yaratacak başka yeni teknolojilere de sahip olacak. Burada firmanın yapay zekayı ve NPU birimlerini sonuna kadar kullanacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi gerçekten ses getirecek gibi görünüyor.

Üç farklı modelden oluşacak ailen, özellikle 90 Hz hızında bir AMOLED ekran ile ile dikkat çekecek gibi görünüyor. Bu konuda artık ciddi bir adım atması gereken firma, 2020 başına 120 Hz bir AMOLED bile kullanabilir deniyor. Her üç modelde de 5G desteğini sunacak denilen firma, depolama tarafında 1 TB’a çıkacak gibi görünüyor. Ekrana entegre parmak izi sensörleri çok daha iyi çalışacak telefonların, tasarımları henüz tam olarak nasıl olacak bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı iPhone 11 Pro