reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 gerçekten çok ilginç bir özellikle gündemde

Resmi olarak 2020 başında gelecek Samsung Galaxy S11 ailesi gündeme gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer modeller için ilginç bir konu gündemde yer alıyor.

Samsung Galaxy S11 ailesi, biliyorsunuz kamera konusunda Galaxy dünyası içinde bir devrime hazırlanıyor. Firmanın çok ciddi geliştirmeler yapacağı ve sensörleri büyüteceği yeni modeller, söylendiği kadarıyla 108 megapiksel ana kamera üstüne kuruluyor. Buna ek olarak telefonların, en azından ailedeki Plus modelin 5 kat optik zoom yani kayıpsız yakınlaştırma yapabileceği de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Şimdi ortaya çıkan bir detay ise telefonların spektrometre ile gelebileceğini gösteriyor. Samsung’un bu konuda oldukça ciddi çalışmalar yaptığı söylenirken, spektrometre ile telefonların görüş kabiliyeti inanılmaz oranda artacak gibi duruyor. Objelere / ortama kızıl ötesi ışık gönderen ve bu ışığın geri dönüşünü ölçerek analiz edebilen sistem, objeleri optik olarak tarıyor ve kağıt üzerinde birçok imkan sunabilir deniyor.

Daha önce kitlelere yayılmayan bir telefon içerisinde de yer aldığı belirtilen spektrometre, cildi analiz etme (Örneğin nemi ya da deri altı yağı ölçme vb.) yanında gıdaların içindekileri göstermeye (Meyve şeker oranı vb.) kadar detaylı bilgiler verebiliyor. Elbette şimdilik söylenti olan ancak Samsung’un büyük çalışmalar yürüttüğü ve patentler aldığı aktarılan teknoloji, ilk defa bir Galaxy A modelinde de karşımıza çıkabilir deniyor. Galaxy A80’de de gördüğümüz üzere firma artık orta seviyede ilginç denemeler yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi hakkında başka bilgiler de var

Üç farklı modelden oluşacak aile, özellikle 90 Hz hızında bir AMOLED ekran ile dikkat çekecek gibi görünüyor. Bu konuda artık ciddi bir adım atması gereken firma, 2020 başına 120 Hz bir AMOLED bile kullanabilir deniyor. Her üç modelde de 5G desteğini sunacak denilen firma, depolama tarafında 1 TB’a çıkacak gibi görünüyor. Ekrana entegre parmak izi sensörleri çok daha iyi çalışacak telefonların, tasarımları henüz tam olarak nasıl olacak bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı iPhone 11 Pro