reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 ailesinin kullanımına yönelik önemli detay

Samsung Galaxy S11 ailesinin donanımsal bir özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu özellik direkt olarak genel kullanıma ile alakalı.

Karşımıza Samsung Galaxy One şeklinde çıkabileceği iddia edilen Samsung Galaxy S11, söylendiği kadarıyla daha iyi bir ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak. Akıllı telefonların en çok kullanılan donanımları arasında yer alan ve genel kullanımı direkt olarak etkileyen parmak izi sensörü, Galaxy S10 ailesinde de güzel çalışıyor ancak yeterince tatmin etmiyor. Ekrana entegre ultrasonik parmak izi sensörü eski tip sensörler kadar hızlı görev yapamıyor ve büyük kullanım alışkanlığı gerektiriyor. Galaxy S11’lerde ise bu sorun olmayacak gibi duruyor. Çünkü kaynaklara göre modellerin parmak izi algılama alanı ciddi oranda genişliyor. Bu sayede tam algılama konumunu tutturma derdini ortada kaldıracak telefonlar, böylelikle çok daha kolay ve etkili olarak kullanılabilecek deniyor. Galaxy Note 10’un parmak izi algılama alanını ikiye katlayacak telefonlar, bu konuda üzmeyecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi için diğer bilgiler ise değişmiyor

Tekrar hatırlamak adına aile SM-G981, SM-G986 ve SM-G988 kod numaralarına sahip üç farklı modelden oluşuyor. Bildiğimiz kadarıyla ailenin kod adı da “Picasso” olarak geçiyor. Kutularından Android 10 temelli One UI 2.1 ile çıkacak modellerin, 90 Hz hızında bir AMOLED ekran ile yolda olduğu söyleniyor. Yine daha önce gelen bilgilere göre her üç modelde de 5G desteğini sunacak firma, modellere 128 GB’dan tam 1 TB’a kadar birçok farklı depolama seçeneği sunmaya hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı iPhone 11 Pro