reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 10
Huawei EMUI 10

Huawei’den yeni Android 10 temelli EMUI 10 hamlesi

Android 10 temelli yeni nesil arayüz yapısı EMUI 10 için Huawei tarafında çalışmalar sürüyor. Firma birçok modeli için beta testlerine devam ediyor.

Huawei kullanıcılarının merak beklediği Android 10 temelli EMUI 10, birçok cihaz için aktif olarak beta testine dahil ediliyor. Firma şimdi ise sekiz yeni cihaza daha beta testi için alımlara başladığını duyurdu. Bu cihazlar Huawei tarafında Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X ve Mate 20 RS Porsche Design olarak karşımıza çıkıyor. EMUI 10’un Honor tarafındaki versiyonu Magic UI 3.0 içinse Honor 20, Honor 20 Pro, Honor V20 ve Honor Magic 2 modellerinin beta testleri başlamış durumda. Bu konuda kullanıcıları fazlasıyla meraklandıran firma, biliyorsunuz yeni cihazlarını yani Mate 30 ailesini Android lisansı olmadan satışa çıkarıyor. Ancak eski cihazlarda sorun olmadığından Android 10 süreci sorunsuz olarak devam ediyor. Bu da elbette sevindiriyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Huawei EMUI 10 neler getiriyor?

Yeni sürüm, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu (Dark Mode) da aktif olarak bulunuyor.

Arayüzü gözler önüne seren video: