reklamı kapat

POPÜLER

Huawei, EMUI 10 alacak telefonlar listesini güncelledi

Android 10 temelli yeni nesil arayüz yapısı EMUI 10 için Huawei daha önce paylaştığı bir toplu listeyi güncelledi. İşte yeni tarihler;

Huawei kullanıcılarının merak beklediği Android 10 temelli EMUI 10, biliyorsunuz birçok cihaz için aktif olarak beta testine dahil ediliyor. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen sürüm, buradaki yeni listeye göre kasım ayı ortasında tam sürümüyle P30 serisine geliyor. Mate 20 serisinin ise EMUI 10’a kasım ayının sonuna doğru tam sürümüyle geçirileceği aktarılıyor. Mate 10 için herkese açık betaya kasım sonunda başlayacak firma, Honor tarafında da önemli adımlar atıyor. Honor’a Android 10 tabanlı Magic UI 3.0‘ı verecek şirket, Honor 20, Honor 20 Pro, V20 ve Honor Magic 2 için tam sürümü kasım sonunda göndereceklerini aktarıyor. Diğer Honor cihazlar içinse herkese açık beta testlerinin kasım ve aralık ayında yapılacağı aktarılıyor. Geniş çaplı bir çalışma içerisinde olan şirket, P20 serisi başta olmak üzere birçok cihazı yeni sürüme aktarmaya çalışıyor. Güncelleme konusunda Türkiye’de de ciddi adımlar atılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Huawei EMUI 10 şu yenilikler ile geliyor

Yeni sürüm, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu (Dark Mode) da aktif olarak bulunuyor.

Arayüzü gözler önüne seren video: